MOL je u Ini nakon privatne ponude dionica Ine stekao 0,10 posto dionica i sada ima 47,26 posto udjela, potvrdila je Središnja klirinška depozitarna agencija. Nakon ove objave MOL ima pravo kupovanja dionica Ine na burzi, a burzovni analitičari misle da će to i dogoditi, jer MOL vjerojatno nije odustao od želje stjecanja većinskog udjela u Ini. MOL je u privatnoj ponudi malim dioničarima za dionicu nudio 2800 kuna, no u tom poslu omeli su ih mirovinski fondovi koji su ponudili 2830 kuna, a potom su još veću cijenu ponudili i neki strani fondovi.
S obzirom na to da je zaključna cijena dionice Ine na burzi danas bila 3642 kune, što je 842 kune više od cijene u privatnoj ponudi MOL-a, a 2000 kune više u odnosu na listopad, velika je vjerojatnost da će se mali dioničari odlučiti na prodaju dionice MOL-u. No, nije isključeno da se i mirovinski fondovi odluče na prodaju. Mirovinci su sakupili oko četiri posto dionica u Ini, a država ima udjel od 44,84 posto.
No, možda MOL već i ima više od 50 posto udjela. Naime, Hanfa i dalje istražuje stoji li iza pojedinih kupaca Ininih dionica povezane osobe s MOL-om. Istraga je počela nakon intezivne kupnje dionica Ine na američkom tržištu, nakon koje je Hanfa dobila izvješće američke Komisije za vrijednosne papire (SEC) čiji ju je trag odveo do Cipra. I od Komisije na Cipru Hanfa je dobila informacije i trenutačno se provodi istraga manipulira li netko cijenom dionice, odnosno koriste li se povlaštene informacije i ima li slučaja kupnje za treću osobu.
ziher već imaju prek 50%, samo moraju pronaći način da to legaliziraju. oni misle da smo mi divljaci i da tu mogu raditi što im se prohtije. divljaci nismo, ali očito budale jesmo.