Ministar rada Mirando Mrsić za RTL je komentirao današnji prosvjed protiv izmjena Zakona o radu.
– Danas smo čuli dosta diskusija na tu temu, cijelo vrijeme ponavljamo da uvijek treba sjesti i razgovarati o Zakonu o radu, priključiti se svima koji žele da ZOR bude primjeren tržištu rada, da povećamo konkurentnost, da Hrvatska iziđe iz krize i to ponavljamo cijelo vrijeme. Jasno je da između dva čitanja i dalje traje javna rasprava i da ima prostora da se nađe rješenje, izjavio je ministar Mrsić.
Istaknuo je kako nije Vlada ta koja je prekinula pregovore te tvrdi da su sindikati bili ti koji su izašli iz pregovora i ultimativno ''zahtijevali da se više ne razgovara o preraspodjeli radnog vremena''.
– Mi smo u više navrata naglasili da trebamo razgovarati i naći kompromis, tako da dogovor bude između sve tri strane, a ne da samo jedni diktiraju i postavljaju ultimatum, kazao je Mrsić.
Mrsić je na pitanje razmišlja li o ostavci ako bi taj čin omogućio socijalni dijalog odgovorio da mu to uopće nije na pameti.
– Ne razmišljam o ostavci, ono o čemu razmišljam jest da Zakon o radu bude što bolji i da sve tri strane dođu do zaključka koji će ZOR učiniti boljim. Sve tri strane moraju razmisliti o tome što je Hrvatska u ovom trenutku, moraju podnijeti dio svoje odgovornosti, a o povjerenju u mene kao ministra rada – to ostavimo sa strane. Svi imamo isti posao, a to je da Hrvatska krene dalje, kazao je.
Komentirao je i broj od gotovo 385.000 nezaposlenih za koji se, kako kaže, ne osjeća odgovornim.
– Svoju odgovornost u vezi s brojem nezaposlenih ne vidim – odgovornost je na svima nama, na prijašnjoj vladi i sadašnjoj vlasti. Kreće turistička sezona pa kreće i otvaranje novih radnih mjesta, poručio je za kraj ministar rada.
>> Pusić sindikatima o skupljanju potpisa za prijevremene izbore: To vam više neće proći!
I opet,.....vlade prije nas..... Potpora Marasa je najbolja. Uspoređuje naš ZOR s Njemačkim, a glavno iz njemačkog zakona kaj radi njemačka država s onima kojima slučajno padne na pamet neisplatiti plaću,ne platiti socijalno i mirovinsko,nula. Nek si Maras i Mršićić pogledaju njihov zakon za samo jedan primjer, a to su djeca koja pohađaju strukovnu školu.Kod nas obrtnik jedva primi dijete na praksu, da mu da nekaj love za tri tjedna kaj dela, ne dolazi u obzir. A u Njemačkoj takvoj djeci ide mirovinsko i socijalno,primaju plaću o kojoj kod nas svaki zaposleni od Konzuma do obrtnika može samo sanjati. Zaboravljaju da je veliki broj Hrvata u toj Njemačkoj zaradil penzije i da i danas rade, pa barem nek tu olabave sa lažima i farbanjem.