“Nesuglasice” premijera Zorana Milanovića i ministra financija Slavka Linića i njegovu moguću smjenu, o kojoj se nagađa jer je navodno izgubio premijerovu podršku, u Linićevoj bazi na Kvarneru ne doživljavaju dramatičnima kako se prikazuju u javnosti. Uvjereni su da je takav udar iz mnogo razloga nemoguć.
Ne ostavlja suradnike
Svjesni su da zamagljuju istinu kad kažu da se o tom unutarstranačkom sukobu uopće ne razgovora, ali tvrde da je primorsko, a osobito riječko članstvo stranke čvrsto uz Linića. To i ne treba iznenaditi jer se zna kakav je ugled među članstvom u više od dva desetljeća političkog djelovanja Linić stekao.
Njegovoj smjeni s ministarske funkcije treba prethoditi politička odluka, a nje nema, niti će je, uvjeren je jedan od utjecajnijih primorskih SDP-ovaca, biti. Oni koji potenciraju sukob, nastavlja, i pritom priželjkuju da Linić odstupi ljudi su koji Linića ne poznaju, koji nikad nisu s njim radili i ne znaju da Linić svoje suradnike, kao u slučaju pomoćnika Šegona, nikad neće izdati i ostaviti na vjetrometini.
I na koje možda imaju utjecaja oni čije je interese i apetite ministar svojim potezima uzdrmao.
Velik teret
Drugi naš sugovornik iz redova stranke, koji spada u “staru gardu”, kaže da mladi i nadobudni misle da mogu bez iskustva, no ipak vjeruje da ima dovoljno političke mudrosti da se u Linića ne dira jer na svojim plećima nosi velik dio tereta Vlade, jer i Vladi i stranci treba, a pitanje je i tko bi ga mogao zamijeniti. O tome tko bi od viđenijih i u stranci utjecajnijih primorskih SDP-ovaca bio na čijoj strani može se procjenjivati na temelju međusobnih odnosa i njihove povijesti, iz čega se zaključuje da bi jedan od potpredsjednika stranke, primorsko-goranski župan Zlatko Komadina, teško pristao na Linićev “odstrel”, bez obzira na to što nisu uvijek bili u ljubavi.
Nedavno je to i potvrdio rekavši da je Linić personifikacija Vlade i njezina rada u prvom dijelu mandata i da se po njemu prepoznaju reforme i konkretne mjere koje se poduzimaju. I Vojko Obersnel, riječki gradonačelnik, blizak stranačkom šefu, u ovom je slučaju, tvrde upućeni, na Linićevoj strani, dok se za ministra Željka Jovanovića smatra da bi se svrstao uz stranačkog šefa dajući mu bezrezervnu podršku.
Jedan spašava brak u Australiji i misli na luksuzne aute, drugi spašava ortake od progona izmišlja zakone za stečajne nagodbe,treći se s pravom boji od progona radi šećerne afere ,četvrti je u frci zbog podmićivanja ,peti ,šesti i sedmi namještajuu natječaje i tako redom . Hvala vam na vašem poštenju i nemojte više jer nas boli glava od toga a za vaše poštenje će se daleko čuti.