Program gospodarskog oporavka koji je premijerka Jadranka Kosor predstavila koalicijskim partnerima možda je najhrabriji dokument donesen u posljednjih 10-15 godina. Racionalizacija u javnom sektoru koja podrazumijeva 5-postotno smanjivanje broja zaposlenih, ukidanje poreznih olakšica te promjena stopa u porezu na dohodak, revizija i ukidanje povlaštenih mirovina.... samo su neki od najavljenih poteza koje je za premijerku pripremio moćni savjetnički četverac te je očigledno da je prvi put ono što je predloženo logično, dakle, provedivo i učinkovito.
Međutim, u očajničkom pokušaju sprečavanja grčkog sindroma premijerki su savjetnici u jeku krize servirali rješenja koja će imati dugoročne političke i socijalne posljedice. Zahvati su radikalni, moglo bi biti nemira, te je potpuno jasno da je premijerka ušla u visokorizičnu akciju. Uz to, neke predložene mjere mogle bi dodatno stisnuti zagušenu potrošnju. A onda bi ovaj hrabar pokušaj mogao biti uzaludan pokušaj. Sve te pametne reforme mogle bi zapeti na tome što se u prvom koraku planira uzeti onima kojima se još jedino može uzeti.
![kosor](/media/img/45/b8/fe94e187e473b05ac466.jpeg)
po običaju, udri po malom čovjeku. Svako smanjivanje cijene rada na teret radinika je gušenje potrošnje i daljnje siromašenje malog čovjeka, koji je veš presiromašan. Smanjenje broja zaposlenih koji su na državnim jaslama, te ukidanje povlaštenih mirovina su obične floskule od kojih ništa biti neće