Prema najnovijim podacima Financijske agencije o predstečajnim nagodbama, do kraja listopada plan je financijskog restrukturiranja izglasan za 638 tvrtki ili 11,8 posto od ukupnog broja predmeta, a za njih 394 je nagodba sklopljena na sudu, odnosno tek za sedam posto tvrtki.
Ukupni iznos obveza, za koje je plan prihvaćen i nagodba sklopljena, iznosi 17,7 milijardi kuna, što je 36 posto od ukupno prijavljenih obveza, odnosno samo 19,2 posto od ukupnog broja predmeta.
Na obveze manje od 10 tisuća kuna odnose se 4804 predmeta, na one iznad tog iznosa 570, ukupno te tvrtke imaju zaposleno oko 43 tisuće radnika, a iznos prijavljenih obveza im je oko 49 milijuna kuna. Najviše je predmeta u Zagrebu, njih 1424, slijedi Splitsko-dalmatinska županija, Zagrebačka i Primorsko-goranska županija.
Najveći iznos prijavljenih obveza u postupku predstečajne nagodbe imaju tvrtke iz građevinskog sektora te prerađivačke industrije. Najviše predmeta riješeno je na sudu u Osijeku, njih 135, u Rijeci, primjerice, 68, Varaždinu 82, a na sudu u Zagrebu, gdje ima najviše predmeta, potvrđeno je 48 predstečajnih nagodbi. U Zagrebu je bio i jedini slučaj gdje su predstečajne nagodbe odbijene. Prvotno se to dogodilo Industrogradnji, a potom i Dalekovodu