Muzej krapinskih neandertalaca našao se i na poštanskim markama i to s motivima iz stalnog postava. S obzirom na to da se i na taj način promovira muzej, održana je svečana promocija u samom muzeju u kojem se prema riječima Vlaste Krklec, više kustosice i voditeljice, očekuje 350-tisućiti posjetitelj i to samo nakon dvije godine i osam mjeseci otkada je muzej otvoren.
Generator razvitka
– Očekivali smo i potajno se nadali da će se dogoditi “bum”, ali sada možemo reći da je san postao stvarnost, i to zahvaljujući paleontologu Jakovu Radovčiću i arhitektu Željku Kovačiću, koji su deset godina uporno radili i zagovarali ideju muzeja u Krapini – naglasila je voditeljica Krklec dodajući da u prilog tome govori i dvanaest inozemnih i domaćih nagrada te da je muzej izvrstan generator turističkog razvitka grada i cijele regije. U suradnji s Hrvatskim filatelističkim savezom 1956. tiskana je prva poštanska marka s motivom Hušnjakova, drugi put to se dogodilo uz stotu obljetnicu otkrića nalazišta i sada u suradnji s Hrvatskom poštom.
Mali poštanski ured
Na svečanoj promociji u muzeju gdje je postavljen i mali poštanski ured djelatnice Hrvatske pošte nudile su prigodne marke i razglednice s motivima Krapine bila je i Željka Ćorak, predsjednica Povjerenstva za marke u Hrvatskoj pošti. – Ovaj je muzej uzbudljivo mjesto, to je spoj znanosti i umjetnosti, a u cijeloj priči staroj 130 tisuća godina prisutan je čovjek koji se nalazi i na novim poštanskim markama – istaknula je Željka Ćorak. Markice su rađene u serijama od 300.000 primjeraka, a autor fotografija na njima je Damir Fabijanić. Ovaj način promocije pozdravili su i županica Sonja Borovčak, gradonačelnik Krapine Josip Horvat, predstavnik Ministarstva prometa i veza te brojni filatelisti. Postavljena je i izložba poštanskih maraka Ančice Capek, dugogodišnje djelatnice pošte te velike ljubiteljice i skupljačice poštanskih maraka.