Cibona, Split i Zadar ostvarili gostujuće pobjede u Ligi za prvaka

Utakmica 6. kola košarkaške Lige za prvaka: Cedevita Junior - Split
1/3
13.04.2022.
u 22:16

Na ljestvici vodi Zadar sa 51 bodom, Cibona ima 50, Split 49, Cedevita 45, Gorica 42, a Zabok 40 bodova.

Košarkaši Cibone, Zadra i Splita izborili su gostujuće pobjede u susretima 6. kola košarkaške Lige za prvaka.

Cibona je na gostovanju rutinski pobijedila Goricu sa 85-70, Zadar je kao gost slavio protiv Zaboka sa 105-87, dok je Split bio bolji od Cedevite Junior sa 86-64.

Gorica se dobro držala u prvom poluvremenu, na odmor je otišla s dva koša prednost (37-35), no "Vukovi" su u nastavku pokazali zube i drugi dio dobili sa 17 razlike.

Kod Cibone je čak šest igrača bilo dvoznamekasto, a "Vukove" su predvodili Toni Nakić sa 18 koševa, Roko Prkačin sa 12 koševa i šest skokova, Danko Branković sa 12 koševa, te Mate Drežnjak sa 10 koševa i 10 asistencija.

13.04.2022., Zagreb - Velika Gorica. Kosarkaska utakmica 6. kola kosarkaske Lige za prvaka: Gorica - Cibona. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Kod Gorice najefikasniji su bili Karlo Uljarević sa 16 i Mate Kalajžić sa 15 koševa.

Uvjerljiv je bio i Zadar koji je na gostovanju porazio Zabok sa 105-87. Gosti su već nakon prve četvrtine imali 11 koševa viška (32-21), a do kraja susreta samo su povećali prednost.

Šestorica igrača Zadra upisala su dvoznamenkasti broj koševa, najviše Dominik Mavra, 22 koša i 10 asistencija, dok je Pavle Marčinković zabio 16 koševa. Kod Zaboka najefikasniji su bili Lukša Buljević sa 24 i Lovro Buljević sa 20 koševa.

Previše problema nije imao niti Split koji je u dvorani II Doma sportova pobijedio Cedevitu Junior 86-64.

Gosti su nakon prve četvrtine vodili sa 30-12 i više nije bilo dvojbe oko pitanja pobjednika.

Toni Perković sa 15, Sani Čampara sa 14 i Karlo Žganec sa 12 koševa predvodili su goste, dok su Rok Radović sa 14 i Jure Planinić sa 11 koševa bili najefikasniji kod Cedevite Junior.