Objavljeno vijesti danas: 103
17.06.2020. u 20:56

Dinamo se namučio protiv Slavena, ali je na kraju pobijedio s 3:2 golomom u 90. minuti. Plavi su tako izborili 23. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

U 29. kolu Prve HNL momčad Igor Jovićević je u Maksimiru nadjačala Slaven, nakon što su se gosti uspjeli vratiti nakon 0:2.

Strijelci za plave bili su Kadzior (23.), Ivanušec (37.) i Petković (90.). Slaven je smanjio autogolom Teophile-Catherinea (45.), a u četvrtoj minuti nastavka Lima je zabio za 2:2.

Nakon što je u 13. minuti pogodio suparnički gol iz zaleđa, Kadzior deset minuta kasnije dovodi Dinamo u vodstvo. Petković je povukao loptu s Dinamove polovice igrališta i pred kaznenim prostorom prevario obrambenog igrača Belupa pa asistirao Kadzioru.

U 37. minuti Dinamo povećava prednost. Kadzior je odlično pucao s 27 metara, Slavenov vratar Ježina je uspio skrenuti loptu ali lopta se odbija od prečke do slobodnog Ivanušeca koji ubacuje loptu u praznu mrežu za 2:0.

Slaven Belupo smanjuje na 2:1 i to zahvaljujući Teophilu koji zabija autogol u 45. minuti.

Odmah na početku drugog poluvremena u 49. minuti Cruz Mateus Lima zabija za 2:2.

No,na samom kraju utakmice, u 90. minuti, Bruno Petković donosi pobjedu domaćoj momčadi, pogađa glavom nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Antonio Marin.

Plavi su prvi put igrali pred navijačima nakon tri mjeseca kada je sezona prekinuta zbog pandemije koronavirusa. Utakmicu u Maksimiru uživo je gledalo 1682 navijača.

Kraj (Kraj)

Dinamo se namučio protiv Slavena, ali je na kraju pobijedio s 3:2.

Plavi su tako izborili 23. prvenstvenu pobjedu ove sezone. U 29. kolu Prve HNL momčad Igor Jovićević je u Maksimiru nadjačala Slaven, nakon što se gosti uspjeli vratiti nakon 0:2. Strijelci za plave bili su Kadzior (23.), Ivanušec (37.) i Petković (90.). Slaven je smanjio autogolom Teophile-Catherinea (45.), a u četvrtoj minuti nastavka Lima je zabio za 2:2..

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore
Gol
90' (Gol)

Gooool! Petković glavom zabio za 3:2.

Zamjena
87' (Zamjena)

Jovićević je naprvio još jednu dvostruku izmjenu. Kulenović je ušao umjesto Ivanušeca, a Ćuže je zamijenio Kadziora.

85'

Još je ostalo pet minuta dvoboja u Maksimiru i vrijeme koje će odrediti sudac Kukušić. Dinamovi navijači su nezadovoljni predstavom plavih u drugom poluvremenu.

81'

Marin je unio živost u igru plavih, ali Jovićevićeva družina je i dalje nemoćna.

77'

Pokušava Dinamo ugroziliti gostujuća vrata, ali Slaven se dobro brani.

72'

Petković je tražio Ademija, ali je lopta bila prebrza.

Zamjena
69' (Zamjena)

Dvostruka zamjena u Dinamu, Marin je ušao umjesto Oršića, a Đira je zamijenio Franjića.

67'

Dinamo podiže ritam utakmice i traže pogodak kojim bi ponovno poveli protiv Slavena.

Žuti karton
63' (Žuti karton )

I Soldo je dobio javnu opomenu.

61'

Oršić je zaprijetio s lijeve strane, ali je njegov udarac blokiran. Dinamo ima udarac iz kuta.

Žuti karton
59' (Žuti karton )

Bogojević je dobio javnu opomenu.

Zamjena
56' (Zamjena)

Ademi je ušao umjesto Gojaka.

Gol
49' (Gol)

Gooool! Slaven je izjednačio na 2:2. Strijelac je bio Lima.

Info
47' (Info)

Utakmicu u Maksimiru uživo gleda 1682 navijača.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Završilo je prvih 45 minuta u Maksimiru. Dinamo nakon prvog poluvremena vodi protiv Slavena s 2:1. Strijelci za plave bili su Kadzior (23.) i Ivanušec (37.), a Slaven je smanjio autogolom Teophile-Catherinea (45.).

Autogol
45' (Autogol)

Gooool! Lulić je sjajno ubacio u Dinamov kazneni prostor, a Teophile-Catherine srenuo je loptu u mrežu plavih. Slaven je smanjio Dinamovu prednost na 2:1.

Žuti karton
41' (Žuti karton )

Franjić je dobio žuti karton.

Gol
37' (Gol)

Gooool! Dinamo vodi s 2:0. Kadzior je sjajno opalio s 20-ak metara, a Ježina je loptu samo odbio u gredu. Natrčao je Ivanušec i lagano zabio novi gol za plave.

Žuti karton
36' (Žuti karton )

Bačelić-Grgić je prvi opomenuti igrač na utakmici.

32'

Slaven je imao dobru priliku. Lima je pucao kraj Gvardiola, ali je Livaković sjajno obranio.

26'

Pogodak je dao krila Dinamovim igračima. Plavi postaju sve opasniji.

Gol
23' (Gol)

Goooool! Dinamo pogotkom Kadziora vodi protiv Slavena s 1:0. Petković je povukao akciju kroz sredinu terena i gurnuo na desnu stranu do samog Kadziora. Poljak je mirno zabio za vodstvo plavih.

18'

Slaven je prihvatio nadigravanje s Dinamom. Farmaceuti su se dosad pokazali kao tvrd orah.

13'

Petković je navukao dvojicu Slavenovih igrača i proigrao Kadziora koji je zatresao mrežu, ali sudac nije priznao pogodak zbog zaleđa.

10'

Prvih deset minuta prošlo je u visokom ritmu, ali nijedna momčad još nije složila pravu akciju.

4'

Prvi su zaprijetili gosti, ali nakon ubačaja s desne strane iz slobodnog udarca Dinamova obrana je otklonila opasnost.

Početak
1' (Početak)

Počela je utakmica.

Pogledajte Dinamo fan TV uoči dvoboja protiv Slavena:

Plavi traže iskupljenje zbog poraza u prošlom kolu protiv Lokomotive (0:1).

Info
(Info)

Bit će to prvi put pred navijačima nakon tri mjeseca kada je sezona prekinuta zbog pandemije koronavirusa.

Dobra večer!! U 29. kolu Prve HNL nogometaši Dinama u Maksimiru igraju protiv Slaven. Utakmica u Maksimiru počinje u 18.55 sati.

Tijek susreta pratite na portalu Večernjeg lista.