Objavljeno vijesti danas: 61
07.06.2020. u 23:01
Ovom pobjedom Osijek je došao na 45 bodova i približio se Lokomotivi koja je na četvrtom mjestu s 46 bodova. Hajduk je treći s 48 bodova, Rijeka druga s 50, a uvjerljivo vodi Dinamo sa 68 bodova

U 27. kolu HNL-a derbi su igrali Lokomotiva i Osijek na stadionu u Kranjčevićevoj.

Slavili su gosti iz Slavonije pogotkom Petra Bočkaja u 22. minuti nakon što je vratar Lokomotive Ivo Grbić izbio loptu koju je ubacio Igor Silva s desne strane.

Bočkaj se našao sam na 11 metara i poslao loptu u mrežu domaćih za tek drugu pobjedu Osijeka u gostima ove sezone.

U drugom poluvremenu pritisnula je Lokomotiva, najviše prilika je imao mladi Tuci, ali dva puta je loše reagirao. Ovom pobjedom Osijek je došao na 45 bodova i približio se Lokomotivi koja je na četvrtom mjestu s 46 bodova.

Hajduk je treći s 48 bodova, Rijeka druga s 50, a uvjerljivo vodi Dinamo sa 68 bodova.

KRAJ UTAKMICE (Kraj)

Gotovo je! Osijek nosi tri boda iz Kranjčevićeve.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

OPET PROMAŠUJE TUCI

Ne ide Tuciju danas. Opet je pucao  s 15 metara, ali promašio je izglednu priliku. Lopta mu je prešla preko noge i otišla visoko preko vrata.

Info
83' (Info)

Stežu obruč Lokosi. Sammir je sada povukao, lopta je došla do Tucija koji sa 16 metara puca dobro, ali ipak neprecizno. Dvije minute kasnije Tuci se ipak upisao, ali kod suca Bebeka u bilježnicu sa žutim kartonima zbog neopreznog starta nad Talysom.

80'

Ulazimo u posljednjih deset minuta. Pritisnula je Lokomotiva, a Sammir je imao izglednu priliku kada je sa 16 metara pucao ravno u vratara Ivušića.

Zamjena
73' (Zamjena)

I treća izmjena kod Lokomotive. Izlazi Cokaj, ulazi Tuci. Požutio je u međuvremenu Tolić zbog starta na Igoru Silvi.

Zamjena
71' (Zamjena)

U igru je kod Osijeka ušao Dmitro Lyopa, a izašao Antonio Mance.

68'

Zaiskrilo je na terenu, Lokomotiva je krenula po bod...

Zamjena
58' (Zamjena)

Atiemwen izlazi kod Lokomotive. Ulazi Sammir. . U igru je ušao i Kristijan Jakić, a izašao Dino Halilović.

Info
56' (Info)

Izdvojit ćemo dobar pokušaj Halilovića koji je pucao s 20-ak metara, ali malo iznad vratnice.

Info
POČETAK 2. POLUVREMENA (Info)

Počelo je drugo poluvrijeme.

Nadoknada
45' (Nadoknada)

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

Info
42' (Info)

VAR potvrdio - nema najstrože kazne!

Info
VAR (Info)

Pokazao je sada Bebek na bijelu točku zbog starta Mersinaja na Talysu u domaćem šesnaestercu, ali tražit će pomoć VAR-a.

38'

Pokušava Lokomotiva izjednačiti, ali Osijek se dobro drži.

Info
28' (Info)

Zaprijetila je sada Lokomotiva preko Kastratija, ali udarac ide preko vrata gostiju.

Gol
GOOOL! (Gol)

I vodi Osijek! Zabio je Petar Bočkaj u 22. minuti. Sve je pokrenuo Igor Silva ubačajem s desne strane, vratar Grbić je izbio loptu, ali na 12-ak metara se pojavio Bočkaj kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Info
15' (Info)

Zaiskrilo je sada između Atiemwena i Igora Silve nakon jednog naguravanja na sredini terena, ali brzo je to smirio sudac Bebek.

Info
13' (Info)

Blizu pogotka je sada bio Osijek. Jugović se našao u petercu gostiju i glavom pucao nakon ubačaja s desne strane. Lopta je dirala mrežu, ali s vanjske strane.

Info
BOČKAJ ISKUŠAO GRBIĆA (Info)

Izdvojimo pokušaj Bočkaja na samom početku, ali siguran je Grbić.

Početak
1' (Početak)