Objavljeno vijesti danas: 41
ODLIČJA VATERPOLISTA

Ovo su sve medalje Hrvatske nakon što smo na nevjerojatan način ostali bez zlata

Zagreb: Hrvatska i Španjolska u finalu Europskog prvenstva u vaterpolu
1/6
17.01.2024.
u 07:00

Nažalost, hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli osvojiti i treće europsko zlato u povijesti, međutim srebrnom medaljom su nastavili niz sjajnih rezultata na velikim natjecanjima.

Srebro osvojeno na Europskom prvenstvu u Zagrebu je čak 16 medalja hrvatskih vaterpolista s olimpijskih igara, te svjetskih i europskih prvenstava.

Bila je to čak 16. medalja s Olimpijskih igara, te Svjetskim i europskih prvenstava.

Na europskim prvenstvima "barakude" su osvojile šest medalja, dva zlata, tri srebra i broncu.

Na Olimpijskim igrama imamo zlato i dva srebra, a na Svjetskim prvenstvima dva zlata, srebro i četiri bronce.

Hrvatski vaterpolisti osvajali su odličja i na Mediteranskim igrama,. Svjetskom kupu, Svjetskoj ligi, te Europskom kupu.

Kada bi pridodali i te medalje došli bi do brojke od čak 30 medalja.