Na području Grada Petrinje poplavljeno je do 500 kuća i zagađeno 150 bunara, procijenjeno je poslijepodne na redovito održavanom Stožeru za obranu i spašavanje od poplave. Na nasipima i dalje neprekidno radi desetak pumpi Javne vatrogasne postrojbe i DVD-a s područja Petrinje, kao i jednaka oprema posuđena iz varaždinske, krapinsko-zagorske, karlovačke i bjelovarsko- bilogorske županije.
- Iako su vodotoci Petrinjčice i Kupe u stalnom opadanju, a smanjuje se i nivo zaobalnih voda, još uvijek nema opuštanja. Slijedi saniranje katastrofe: ispumpavanje bunara, čišćenje septičkih jama, podruma, prizemlja i dvorišta, dezinficiranje i dezinsekcija okoliša - kaže gradonačelnik Petrinje Darinko Dumbović.
Dinamika tih obveza danas je dogovorena s predstavnicima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, koji će i snositi troškove ove akcije. S povlačenjem vode u pokupskim selima postavit će se cisterne pitke vode, retencije isušiti, pobrati naplavljeno smeće i stradalima što brže vratiti normalni život. Petrinji je stigla prva najnužnija pomoć u čizmama, kabanicama, bocama vode, konzervama hrane i drugom, a o načinu distribucije po terenu sutra će humanitarci u uredu gradonačelnika održati sastanak s Darinkom Dumbovićem i njegovom zamjenicom Svjetlanom Lazić.
>>Kupa i Petrinjčica opadaju na centimetre, zaobalne vode povlače na milimetre