Kinesko nacionalno zakonodavstvo u petak je postalo \'\'bogatije\'\' za još jedan kontroverzan zakon. Ovaj put promijenjen je zakon o starijim osobama koji sada nalaže da odrasla djeca moraju učestalo obilaziti svoje roditelje i brinuti o njima, a ako to ne učine izlažu se riziku tužbe.
Frekventnost posjeta još nije definirana, a Washington Post navodi da kineske vlasti na ovaj način nastoje osigurati skrb o starijim osobama koja je posljednjih godina postala veliki problem u toj zemlji koja bilježi ekspanziju starije populacije i povećanje životne dobi. Ona je u posljednjih pet desetljeća narasla s 41 na 73 godine. Brzo starenje predstavlja ozbiljnu prijetnju za socijalnu i ekonomsku stabilnost, a dodatan teret je i proporcionalni rast broja starijih osoba u odnosu na smanjenji broj radno sposobnog stanovništva.
Kineski državni mediji često izvještavaju o tužnim sudbinama starijih osoba koje vlastita djeca često zanemaruju, a ujedno bez njihovog znanja traže kontrolu nad njihovom imovinom. Tako je jednu 90-godišnja staricu iz pokrajine Jiangsu sin živjeti prisilio da živi u nastambi za svinje pune dvije godine. Upravo takvi slučaji nagnali su vlasti na postroženje zakona i veću zaštitu starijih osoba.
>>Zaustavljena trgovina ljudima u Kini, spašeno 89 djece
"svjetsko ekonomsko čudo" komunistička Kina uvela je zakone o zakonski obveznoj skrbi roditelja?!?! Ništa čudno jer djeca dok i nisu punoljetna "rade" (prisilan cjelodnevni rad tj izrabljivanje) za mizernu plaću kojom financiraju siromašne roditelje.