Predsjednik Srbije Boris Tadić primio je jučer u povodu petnaeste godišnjice akcije Oluja predstavnike Udruženja obitelji nestalih i poginulih u Hrvatskoj i tom prigodom akciju Oluja ocijenio kao zločin koji se nikada ne smije zaboraviti, ali je upozorio i na to da se nakon 15 godina treba okrenuti budućnosti – priopćeno je iz medijske službe predsjednika Srbije. Tadić naglašava da se nakon 15 godina u odnosima s Hrvatskom treba okrenuti budućnosti i rješavati probleme s kojima se, kako je navedeno, suočava većina obitelji u procesu povratka.
– Ti su problemi vraćanje stanarskih prava, obnova imovine, neisplaćene mirovine, konvalidacija radnog staža, kao i problemi u procesu stambenog zbrinjavanja, nemogućnost otkupa dobivenih stanova i problemi vezani uz dobivanje državljanstva i ekonomsku održivost povratka – naglasio je Tadić.
Tadić bi, kako je najavljeno, danas u crkvi svetog Marka u Beogradu trebao biti nazočan parastosu za poginule u akciji Oluja. Članovi Udruženja nestalih i poginulih u Hrvatskoj požalili su se predsjedniku Tadiću da se ekshumacija tijela poginulih odvija vrlo sporo te su ustvrdili da "nije riješena sudbina više od 1352 osobe koje nisu pokopane u masovnim grobnicama od 2100 osoba koje se vode kao nestale".
Udruženje tvrdi da je u Oluji poginulo oko 1600 Srba.
Tadić o Oluji: Taj zločin ne smije se nikada zaboraviti
Tadić ipak naglašava da se nakon 15 godina u odnosima s Hrvatskom treba okrenuti budućnosti.
Komentara 48
Srbi su u tom periodu o kojem vi govorite svedeni na teritorijama koje su u dva navrata bile pod direktnom hrvatskom vlascu, Pavelicem i Tudjmanom, sa 25-30% od ukupnog stanovnistva na 4% tako da vase price o pokolju oruznistva za vreme proklete kraljevine moze nekome, s obzirom na vas smesan nacin koristenja srpskog jezika, biti veoma zabavan ali ne i poucan jer ne sadzi nikakvu istorijsku istinu nego samo ustasku propgandu.
Samo naprjed cetnici!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nikada se ne smiju zaboraviti srpski zločini protiv Hrvata u cijelom XX stoljeću počev od pokolja nekoliko tisuća hrvatskih zarobljenih vojnika u Odessi 1917, preko progona srpskog oružništva (žandarmerije) hrvatskoga naroda za verijeme proklete kraljevine 1918-1941, pa do srbo-četničkog i srbo-komunističkog terora 1941-45 i masovnog ubijanja hrvatskih civila pa do Bleiburškog pokolja i žrtava Križnoga puta i njegovih poslijeratnih žrtava (cca 300 000 ljudi, žena i djece) pa do ubijanih hrvatskih emigranata u inozemstvu pa do pola milijuna iseljenih Hrvata od 1945-1990. i u konačnici 20 000 ubijenih Hrvata u Hrvatskoj i BiH od 1991-1995.A Tadić neka palamudi svojim Srbendama koliko hoće i što hoće!