Umjesto na špici, subotnje popodne u prostoru stare Klaonice bilo je mjesto za vidjeti i biti viđen. U ogromnom skladištu smjestili su se trgovci, a izlošci su noslili zajednički nazivnik - reciklaža. Naime, dizajneri, kolumnisti, glazbenici, pisci, umjetnici, PR-ovci i menadžeri pohrlili su po svoj komad vintage odjeće, obuće i nakita, retro i shabby chic namještaj, industrijske lampe od vodovodnih cijevi, starih zvučnika i cjedila za tjesteninu, drveni vojnici, stare škrinje, LP ploče... Štikle su se mogle ubosti za 50 kuna, haljina za 20, hlače za 30, a korzeti za 20. I oduševljenje na licima djevojaka koje su zadovoljno pazarile nije se moglo sakriti.
Među kupcima pronašli smo i bivšu miss hrvatske Ivanu Ergić.
- Prvi put sam ovdje. Došla sam zbog Loline kućne manufakture, branda koji obožavam, no ugodno sam iznenađena i ostatkom ponude, jer volim pomaknute stvari.Vidjela sam par dobrih torbi i sad razmišljam koju ću si kupiti - rekla nam je. Još jedna pohvalna stvar na sajmu, osim izvrsnih smoothija od svježeg voća, pita od tofua i povrća i kremšnite od hokaidu tikve, bila je i činjenica što je bazaar mjesto za obitelji koji su osim s malom djecom dolazili u velikom broju i sa svojim četveronožnim kućnim ljubimcima.
- Došli smo vidjeti điđe i prošetati psa i djecu. I naši su psi dobili besplatne bedževe za ogrlice. Suiper da se ovako nešto događa i moralo bi biti češće u Zagrebu. Ovo je odlično mjesto za mlade dizajnere da se isprofiliraju, i Zagreb bi trebao osigurati da svi stari neiskorišteni prostori, poput ovog, daju za mlade i neafirmirane umjetnike i dizajnere - rekle su Daria Žubrinić i Ines Rukljačić, rukovoditeljica za prodaju oglasa u HT-u, dok su vani zajedno s muževima i djecom uživale u suncu.
Mislio sam da je poznavanje jezika prvi uvjet za bavljenje novinarstvom. Zanimalo bi me objašnjenje riječi buvljak, od koje riječi potiče i što znači.