Mame koje rade češće se moraju suočiti s dječjim bolestima, a na to upućuje i istraživanje Državnoga sveučilišta Južna Karolina prema kojemu djeca zaposlenih majki imaju tri puta veće izglede za razbolijevanje.
Studija o zdravlju provedena među 90.000 školske djece otkrila je kako su djeca zaposlenih majki sklonija razbolijevanju, bilo da je riječ o astmi ili lomovima kostiju, prenosi Daily Mail. Kao jedan od razloga istraživači spominju i nedostatak nadzora, ali i upozoravaju kako su zaposlene žene često rastrgane i između obveza kod kuće i na poslu. Za potrebe studije, istraživačica Melinda Sandler Morrill analizirala je istraživanja provedena u posljednjih 20 godina u kojima su roditelji upitani o okolnostima i zdravlju djece, izvijestio je Journal of Health Economics.
M. Sandler Morrill rekla je kako je moguće da majke koje rade osjećaju grižnju savjesti što ostavljaju djecu u kući preko dana, pa zato i češće traže liječničku pomoć za relativno trivijalne probleme.
– Moramo pružiti više potpore majkama koje rade i imati više razumijevanja za njihovu situaciju – istaknula je M. Sandler Morrill.
Hm Da. Sve istina. Ponosni smo na naše ženice i majke. Puno su trpjele i trpe, misleči na djecu. Nije ni čudo što pucaju češće od muškaraca. Iako su nekad totalno blesave i lude, sjetimo ih se za Majčin dann i razveselimo ih, zaslužile su.