Korisnici koji se pojavljuju na fotkama partnera češće i tagiraju statuse jedni drugima i priznaju da su bliži u vezi. I smatraju da su romantičniji. Voditelj istraživanja Christopher Carpenter kaže da pravilo vrijedi i u obrnutom slučaju, kada manja interakcija na društvenim mrežama dovodi i do manje bliskosti.
Prethodna su istraživanja pokazala su da je najpopularnija društvena mreža kriva za mnoge probleme koji izbijaju u vezi, od ljubomore do toga da se ovisnici sve više udaljavaju od partnera.
Dakle, je li virtualni svijet onda dobar ili loš za naše donose?
- Facebook ima potencijal da bude oboje, i dobar i loš. Ako ljudi vide da njihov partner komunicira s drugima na Facebooku mogu postati ljubomorni, ali ako oni sami komentiraju partnerove statuse i fotografije smanjuje se ljubomora zbog interakcije s drugima. Stranica može pomoći ljudima da se zbliže jer im omogućuje da budu u kontaktu sa svojom drugom polovicom \"u malim dozama\" - kazao je Carpenter, piše Daily Mail.
U zaključku stoji da što veći broj prošlih veza, sudionici navode više interesa u svom životu na svojim Facebook profilima - jer mnogi od nas još uvijek imaju tragove prošlih veza na profilu.
- Mi možda nismo više vidjeli tu osobu, ali dok smo razvijali odnos s nekime, preuzeli smo dio njegovih interesa i osobine i, u mnogim slučajevima, \"družimo\" se s njima i dugo nakon što smo prekinuli - smatra Carpenter.