Codemap.io, platforma za no-code/ low-code, automatizaciju i SaaS alate ostvarila je svoju prvu investiciju u iznosu od 1,7 milijuna kuna ili 225,000 eura, izvijestili su iz te tvrtke.
Radi se o platformi koja povezuje pojedince i kompanije svih veličina kojima su potrebna brza, učinkovita i pristupačna softverska rješenja s provjerenim no-code/low-code stručnjacima i agencijama. Na Codemap.io platformi je danas registrirano 4500 korisnika, dok je u protekloj godini ukupna vrijednost softverskih projekata na Codemapu premašila 5,5 milijuna dolara, stoji u priopćenju tvrtke.
Rimac i u ulozi savjetnika
Kako pišu osnivači Saša Janićijević, Goran Bušelić te Karl Mamić, dosadašnje rezultate postigli su u tzv. "bootstrap" okruženju bez investicija ili plaćenog marketinga, te su sada odlučili širiti tim i poslovanje. Usto, kažu, rade na nadogradnji platforme robusnom tehnološkom analitikom za koju vjeruju da će promijeniti način na koji se koriste digitalni alati, zapošljavaju, te rade u novoj eri tehnologije bazirane na no-codeu. Dobivena investicija u najvećoj će mjeri biti usmjerena na zapošljavanje u nekoliko poslovnih funkcija, razvoj proizvoda, daljnji rast baze korisnika, te ključna partnerstva i nastavak širenja na američkom tržištu.
U Codemapovu globalnu viziju investirali su SQ Capital te poduzetnici Tomislav Matić i Mate Rimac, koji se ujedno pridružuje i u ulozi strateškog savjetnika. U posljednjih nekoliko godina, venture partner Codemapa SQ Capital, značajno je proširio svoj investicijski portfolio ulaganjima u nekoliko obećavajućih startupa, uključujući Repsly, Farseer, Sportening, Fueloyal te Miret.
Za pojedine tehničke aspekte Codemap platforme te strategiju rasta u Sjedinjenim Američkim Državama, Codemapu se kao savjetnik pridružio i Boris Debić, Silicon Valley Technologist i Founding Engineer Epiphany-a, koji je 15 godina karijere proveo i u Googleu radeći na strateškim projektima u doba najvećeg rasta tvrtke, a posljednjih desetak kao aktivan član uprave nekoliko uspješnih startupova, uključujući i ProductionPro, platforme za kreativnu kolaboraciju koja je ostvarila svjetski uspjeh kroz partnerstva s nekim od najvećih medijskih i produkcijskih kompanija, ističu iz Codemapa.
No-code platforme rastu
Codemapov tim sklopio je i partnerstva s vodećim no-code/low-code razvojnim platformama koje su i same u značajnim investicijskim ciklusima, npr. Bubble, Adalo, Glide, Stacker itd. Cijeli pokret se nezaustavljivo širi, ne samo velikom brzinom, nego i opsegom - portal AI Multiple, specijaliziran za praćenje AI, IoT, RPA, te poslovnih razvojnih platformi, danas identificira čak 222 različite no-code/low-code kompanije.
U posljednjih godinu i pol dana u no-code platforme uloženo je gotovo pet milijardi dolara, što samo potvrđuje nezaustavljiv rast ove industrije te globalni utjecaj koji će no-code imati na budućnost softvera i tehnologije, što je svakako i više nego dobar razlog za pomno praćenje daljnjeg razvoja ovog revolucionarnog pokreta.