Priča o ponudi od 11 milijuna eura koju su Danijelu Pranjiću poslali zainteresirani kupci iz Kine samo je još jedna potvrda da u nogometnom svijetu uskoro slijedi – novi poredak. Branko Hucika, nogometni menadžer, posljednjih šest godina dogovara transfere koji su isključivo vezani uz istočno tržište. Njegovim posredstvom na istok su otišli Lovrek, Inoha, Čačić, Franja, Ristić, Kuže, Stojanović, Šumulikoski... Nije ga iznenadila višemilijunska ponuda za našeg reprezentativca.
– To je trend zadnje dvije godine u Kini. U klubove su došli privatni vlasnici koji svojim tvrtkama zarađuju milijarde i nogomet im je kao zabava. Nadmeću se tko će dovesti poznatije i skuplje igračko ime – ističe Branko Hucika.
Možemo li govoriti o sportskoj dimenziji Pranjićeva odlaska u Kinu ili se takva nemoralna ponuda jednostavno ne odbija?
– Naravno da je teško odbiti tako visoku ponudu. No, u sljedećih nekoliko godina nogomet u Kini, Južnoj Koreji ili Japanu sigurno će još više napredovati. Igračima koji zarađuju milijune, a posljednjih godina takvih je sve više, ponuđeni su svi elitni sadržaji baš kao i bilo gdje u svijetu – kaže Hucika i otkriva kako ovih dana pokušava dogovoriti još jedan prelazak hrvatskog reprezentativca u Kinu.
Opcija odlaska u Kinu ponuđena je i Ivici Oliću. A glavni razlog zbog kojeg je Kina zanimljiva opcija su niski porezi. Za Pranjića spomenuti iznos može platiti nekoliko klubova. Među onima koji spadaju u tu kategoriju su Shangai Shenhua koji je doveo Nicolasa Anelku, Guangzhou, Jiangsu...
– Zanimljiva je ta priča oko prvog čovjeka Shenhua. Nakon što je ušao u financijsku krizu, u samo nekoliko dana na singapurskoj burzi zaradio je ogroman novac koji je opet odlučio uložiti u nogomet. Nemojte se začuditi ako uskoro stigne ponuda za Cristiana Ronalda od nekoliko stotina milijuna eura – zaključio je Hucika.
Prva sljedeća meta kineske lige je Didier Drogba.
Bogati Kinezi osim Pranjića žele još igrača iz Bilićeva tabora
Izgubili od časnih sestara: Pravni fakultet mora predati nekretninu, do tada svaki mjesec moraju plaćati tisuće eura
Družbi sestara milosrdnica 1997. vraćene su zgrade otete u bivšem režimu, ali hrvatske Vlade od tada nisu našle zamjenski prostor za Pravni fakultet
FOTO U iseljeništvu je oko 3,2 milijuna Hrvata, znate li u kojim zemljama ih ima najviše?
Valovi iseljavanja dogodili su se u više vremenskih perioda.
Isplivali detalji tučnjave u svlačionici Zagreba! Mandić teško nastradao, propustit će SP?
U u svlačionici je došlo do napetosti kada su neki suigrači prigovorili Kosu zbog njegove igre. Situacija je eskalirala nakon što mu je hrvatski golman i reprezentativac Matej Mandić nešto rekao, na što je Kos reagirao udarivši ga šakom u lice.
One su duša svakog hrvatskog malog mjesta: 'Kad zapadne snijeg u Gorskom kotaru, malo tko im dolazi osim nas'
Tamo gdje je tempo sporiji, a svatko svakoga poznaje, vlada posebno ozračje zajedništva i međusobne suradnje. U malim hrvatskim mjestima poštari i poštarice često su svima dobri znanci, uvijek spremni pomoći u rješavanju nekog problema. Donosimo priče iz četiri hrvatske regije.
Europa se drastično okreće energetskom rješenju koji može predstaviti izazov manjim tržištima
Kako bi se zadovoljile sve veće energetske potrebe, očekuje se da će LNG igrati ključnu ulogu u prijelazu na čistiju energiju, posebno u Europi.
Nema šta,Kinezi su pravi \"komunisti\"....