Zimske olimpijske igre blizu su svome kraju 20. veljače, a Norvežani se ne daju "skinuti" s vrha najuspješnijih nacija u smislu osvojenih medalja. Impozantno je to jer radi se o zemlji koja broji 5,38 milijuna stanovnika, malo više od Hrvatske.
Imaju ih ukupno 29, od čega 14 zlata, sedam srebra i osam bronci. Za vrat im pušu Nijemci s ukupno 22 medalje, ali deset zlata i sedam srebra. Ponešto su se popravili posljednjih dana Amerikanci pa su na 21 medalji, od čega osam zlatnih i osam srebrnih. I na prethodnim su igrama Norvežani bili najuspješniji s ukupno njih 39, a iza njih također Nijemci s osam manje.
Domaćini Kinezi imaju ukupno 13 medalja - sedam zlatnih i četiri srebrne. Rusi su pak na drugom mjestu po broju ukupno osvojenih medalja, njih 26, ali su tek deveti jer od toga ih je pet zlatnih, devet srebrnih i 12 brončanih.
Hrvatska, kao što je poznato, nema još nijednu medalju na Igrama u Pekingu, ali postojala je nada da bi mogla stići u veleslalomu ili slalomu, zahvaljujući sjajnoj sezoni Filipa Zubčića. Nažalost, njegove izvedbe nisu bile na razini pa je veleslalom završio deseti, a slalom 18.
Slovenija je osvojila cijelu pregršt medalja, naš susjed, sportski uspješan. Slovenija ima i manju korupciju, opći kriminal ali niti jedna stranka se tamo nije organizirala da u svim nacionalnim savezima bilo sportskim bilo Crvenog križa bude jedini upravljač i sudac. Bolji su u znanosti, očuvanju okoliša, kulturi života i u ekonomskim prihodima. Kako oni mogu, a mi ne? Čista nula na ovoj olimpijadi. Vodili smo ozlijeđene koji nisu ništa uradili, pa zaražene, pa i bivše Bandićeve protežirane mlade sportaše. I nula je ostala nula. Izdvojio bih sam one koji su postigli vlastite rekorde i životne uspjehe, to je sport da na Olimpijadi postigneš najbolji rezultat. Ovo je za ostale ipak bio turizam.