- Kod vrhunskih sportaša važno je znati da njima samo kvalitetan trening donosi rezultate, a bioterapija je tu samo vjetar u leđa, prirodni stimulans koji potakne resurse koji ne bi bili izazvani. Važno je da se odvija uz pristanak sportaša, uz otvorenost, a ne da to doživljavaju kao čaranje koje bi im trebalo donijeti super moći - objašnjava učenica Zdenka Domančića.
U kodeksu cjenika nema
Kodeks bioterapije po metodi Zdenka Domančića podrazumijeva da se ne naplaćuje po cjeniku nego se klijenti zahvale s koliko mogu. Pretpostavljamo da Mamić nije škrtario.
- Energija se ne naplaćuje po metru, kilogramu, satu jer to nam je svima dano.
Sportaši rijetko ističu da im je bioenergija pomogla jer je to još uvijek tabu-tema. Balić je jedan od iznimaka.
- Balić je zbog ozljede nazvao iz Pekinga gospodina Domančića u tri sata ujutro, a za tri dana je već igrao. Bioterapija na daljinu mnogima je teško prihvatljiva i apstraktna, to je čista kvantna fizika. Misao je brža od svega i ima energiju, pa udaljenost nije bitna. Telefonski se dogovorimo za početak, no telefonska linija nije otvorena. Osoba mora mirovati, sjediti ili ležati, a sljedeći poziv, nakon 10-15 minuta, znak je da je terapija gotova.
Pomoć prije nastupa
Kako sve to uspijeva, zasad nam nije jasno, baš kao niti Gordaninu suprugu prof. dr. Igoru Jukiću, dekanu zagrebačkog KIF-a i osobnom treneru Ivice Olića i Mirka Filipovića.
- On kao znanstvenik u tome ne vidi nikakvog znanstvenog temelja, ali se i ne protivi jer vidi da sportašima pomaže.
Na što sve bioterapija može utjecati kod sportaša?
- Prije važnih nastupa može utjecati na izdržljivost i koncentraciju. Ubrzava i oporavak nakon teških treninga, ali i oporavak nakon ozljeda. Što prije sportaš nakon ozljede dospije u ruke bioterapeuta, to će oporavak biti brži, ponekad čak i vremenski prepolovljen - ističe Gordana Jukić.
ahahahaa, javi se kad se vrate iz madrida sa pet komada...