ugledna sveučilišta

Cambridge pao s prvog mjesta, MIT je najbolje sveučilište na svijetu

Foto: Reuters/Pixsell
Cambridge pao s prvog mjesta, MIT je najbolje sveučilište na svijetu
11.09.2012.
u 18:50
Harvard je također izgubio prošlogodišnju poziciju te je s drugog pao na treće mjesto
Pogledaj originalni članak

Ugledni britanski Cambridge skliznuo je s vodeće pozicije prestižnih svjetskih sveučilišta, a na čelo je izbio Massachusetts Institute of Technology (MIT), piše Daily Mail.

Harvard je također izgubio prošlogodišnju poziciju te je s drugog pao na treće mjesto. Spomenuti MIT prošle godine bio je treći.

Veliki pomak napravilo je Londonsko sveučilište koje je sa sedmog skočilo na četvrto mjesto. Oxford je peti kao i lani, baš kao i šesti londonski Imperial College.

Yale je s četvrtog mjesta pao na sedmo, Sveučilište u Chicagu je ostalo na osmom mjestu, dok je Princeton sa 13. skočio na 9. poziciju. Krug od deset najboljih sveučilišta zatvara California Institute of Technology.

Dakle, po prvi put čak četiri od šest najboljih sveučilišta su britanska, a među 100 najboljih Velika Britanija ima 18 sveučilišta.

Spomenutu listu najboljih sveučilišta objavila je neovisna agencija QS, i to na temelju šest pokazatelja kao što su akademski ugled, ugled kod poslodavaca te omjer studenata. Rezultati se temelje na istraživanjima više od 46.000 znanstvenika i 28.000 poslodavaca.

>>Od progonstva iz Vukovara do stipendije na Cambridgeu

 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 5

Avatar Vrijeme
Vrijeme
18:56 11.09.2012.

Znaci svijet se okrece realnoj ekonimiji,....vrijeme je i bilo.

DO
DoktorAmer
20:11 11.09.2012.

To mora da je nekakova engleska lista. UK univerziteti nemaju ni frakciju novca sto americka sveucilista imaju, a osim toga svi najbolji, ukljucujuci i Engleze, dolaze u Ameriku, jer tu imaju bolje uvjete i puno vise place.

Avatar nekakav
nekakav
20:37 11.09.2012.

ovi pokazatelji su obična glupost. kvaliteta studija.. o čemu to oni? pa koji faks je završio obama? a koji bush? kolko su nesreće uzrokovali u svijetu, kolko boli, patnje..? a kolko štete? najbolji radnici ne dolaze sa engleskih i američkih sveučilišta. btw. njihova sveučilišta su poznatija po košarci nego po znanstvenicima. jel vam nije čudno što je većina nobelovaca nekog kineskog, indijskog porijekla?