Nacionalno vijeće učenika zatražilo je od Ministarstva obrazovanja da u Pravilniku o ocjenjivanju propiše obvezu nastavnicima da prate i organiziraju dopunsku, odnosno dodatnu nastavu za učenike kojima je potrebna.
Jedan od pokazatelja u kojoj je školi potrebna jesu i rezultati postignuti na državnoj maturi, a Nacionalno vijeće učenika drži da bi nastavnike i profesore trebalo dodatno educirati pa bi dopunska i dodatna nastava bile učinkovitije. Predlažu da se u ta dva oblika nastave intenzivnije uključe i stručni suradnici te da se u škole uvede vršnjačka pomoć, kao, ističu, "izvrsne zamjene instrukcijama".
Razlog za ovakav prijedlog Ministarstvu obrazovanja rezultat je ankete koju je Vijeće učenika provelo i koja je pokazala da se u 30 posto srednjih škola uopće ne provodi dodatna nastava. U 60 posto škola provodi se samo iz malog broja predmeta. Prema njihovim procjenama, za to su odgovorni profesori koji se ne žele dodatno angažirati. No, Vijeće ipak upozorava da profesori rade u teškim uvjetima za male plaće, pa stoga traže od Ministarstva da se dodatna i dopunska nastava pravno regulira, a profesori dodatno nagrade.
U 30% se ne provodi dodatna nastava jer ljudi imaju prepunu satnicu i nemaju kada raditi dodatnu nastavu. Ista stvar je i sa dopunskom nastavom. O tome da se treba propisati obavezna dopunska/dodatna je isto jako upitno jer i to netko treba platiti. O tome nitko ne razmišlja, a bitno da svi traže da se to održava.