Počela je obnova dvorca Inkey u Rasinji, u kojem će se otvoriti hotel s četiri zvjezdice s wellness centrom i drugim pratećim sadržajima. Ruševno povijesno zdanje kupila je prije pet godina Koprivničko-križevačka županija za oko 50.000 eura, a projekt obnove, dogradnje i uređenja procijenjen je na oko 14,2 milijuna eura! Županija je deset milijuna eura osigurala iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, a preostali dio namirit će se iz županijskog proračuna. Plemićka obitelj Inkey de Pallin u Hrvatskoj je od 18. stoljeća, spominju se u dokumentu iz 1778., a dvorac je na mjestu stare kurije izgrađen sredinom 19. stoljeća. U vrijeme baruna, husarskog natporučnika i zastupnika u Hrvatskom i Ugarskom saboru Ferdinanda Inkeya i njegove supruge imanje je bilo na vrhuncu. Posljednji članovi obitelji napustili su ga početkom 1945. godine i otišli iz Hrvatske. Dvorac se sljedećih desetljeća koristio kao škola, matični ured i zdravstvena ambulanta.
Za oko 1,5 milijuna kuna od Općine Rasinje kupila ga je 2006. tvrtka Gratit koja ga je planirala preurediti u hotel, no završila je u stečaju. Kad je 2019. županija kupila dvorac, pojavio se problem jer je iz povijesne-gospodarske i kulturne cjeline izdvojena čestica na kojoj se nalazi manja zgrada od oko 800 kvadrata. U stečajnom postupku objekti su se prodavali odvojeno, a taj manji za samo 7000 eura kupila je tvrtka iz Zadra, iako je pravo prvokupa stečajni sudac trebao ponuditi Općini Rasinji i Koprivničko-križevačkoj županiji. Čini se da je zadarska tvrtka osnovana upravo radi kupnje čestice u Rasinji jer prije toga nije imala poslovne aktivnosti. Naposljetku je tvrtka manju zgradu prodala Županiji i na tome zaradila oko 23.000 eura. Plan je da se uredi desetak soba i četiri apartmana, restoran, kongresna dvorana, vinski podrum i wellness. U drugoj fazi uredit će se i manja zgrada. Koprivničko-križevačka županija nije jedina koja se odlučila kupiti dvorac. Varaždinska županija nakon Šaulovca u Črešnjevu, koji je kupljen u stečajnom postupku nad tvrtkom poduzetnika Ivana Hudoletnjaka, kupila je i dvorac Bela I, kulturno dobro prve kategorije sagrađeno na prijelazu sa 16. u 17. stoljeće, koji će se prenamijeniti u kulturno-turističke svrhe. Plaćen je 330.000 eura. Oko dvorca je 30.000 četvornih metara zemljišta u tzv. dolini vitezova ivanovaca. U dvorcu Opeka u Vinici preuređuje se regionalni Centar kompetentnosti u poljoprivredi, a radovi su vrijedni oko 20 milijuna eura. Zdanje su sagradili grofovi Keglević u 17. stoljeću, a koristile su ga i obitelji Drašković i Bombelles. Projekt rekonstrukcije predvidio je i uređenje restorana, knjižnice, škole za floristiku i hortikulturu, četiri laboratorija i bazu sjemena. Varaždinska županija usto provodi i projekt "Arboretum Opeka – održiva zelena destinacija", vrijedan oko 10,3 milijuna eura te sufinanciran sredstvima EU. Do sredine 2026. godine uredit će se staze, klupe, stolovi, vrtni paviljoni, dječja igrališta.
Požeško-slavonska županija 2019. kupila je barokni dvorac u Trenkovu od tvrtke Kutjeva za 220.000 eura. Plan je da se u dvorcu iz 18. stoljeća, čiji je prvi vlasnik bio znameniti barun Franjo Trenk, urede posjetiteljski centar, kafić i restoran, suvenirnica, smještajne jedinice i prostori za udruge. U Registru kulturnih dobara diljem Hrvatske nalazi se više od stotinu dvoraca u 14 županija. Najviše dvoraca izgrađeno je krajem 17. i u 18. stoljeću u Hrvatskom zagorju, po uzoru na srednjoeuropska, uglavnom austrijska zdanja "versailleskog tipa".