"Savjest mi je potpuno čista. U vrijeme rata u Hrvatskoj svoje vojnike i sebe branio sam od napada paravojske jedne paradržave. To je jedino što sam učinio". Ovim riječima je bivši načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general-pukovnik Momčilo Perišić 1996. prokomentirao presudu hrvatskog suda kojom je proglašen za ratnog zločinca i osuđen na najtežu kaznu - 20 godina zatvora. Tribunal u Haagu, petnaest godina kasnije, smatrajući da je general odgovoran za druge zločine u Hrvatskoj i BiH, donio je presudu "težu" za sedam godina, pišu današnje Večernje novosti donoseći portret neki dan nepravomoćno osuđenog Momčila Perišića na 27 godina zatvora zbog ratnih zločina na prostorima bivše države gdje je ratovao.
General Perišić, na svom putu od zapovjednika voda do načelnika Generalštaba, sudjelovao je i u jednoj od najuspješnijih akcija povlačenja snaga JNA iz hrvatske opsade, pišu Novosti. Operacija izvlačenja snaga iz Zadra, gdje je Perišić bio zapovjednik Artiljerijskog školskog centra, listopada 1991. upamćena je po tome što su iza vojnika ostali samo - prazni zidovi. Nakon nekoliko mjeseci napetosti, incidenata, pa i otvorenih ratnih sukoba, iz vojnih objekata izvučeni su svi ljudi, naoružanje i tehnika. Kroz kapiju vojarne "Đuro Đaković" posljednji je prošao tadašnji zapovjednik garnizona pukovnik Perišić. Ispred njega kretala se povorka u kojoj je bilo 3.000 časnika, 2.000 pitomaca, nekoliko tisuća članova njihovih obitelji i tisuće Srba iz Zadra, "kojima u gradu bez vojske nije više bilo opstanka".
- Iz vojarne sam izašao posljednji. Ne zbog posebne hrabrosti, već zato što sam znao da su Hrvati poraženi i neće se usuditi dirati nas. Odlučio sam da moje vozilo bude posljednje u koloni. I da bude otvoreno. Da me vide kako izlazim iz Zadra, ali ne u zatvorenim borbenim kolima - pohvalio se kasnije novinarima, doznaju Novosti.
Nakon povlačenja iz Zadra, Perišić je dobio novu dužnost. Postao je zapovjednik 13. korpusa u Bileći, postrojbe koja je kasnije imala veliku ulogu u ratnim djelovanjima u okolici Mostara, Hercegovini i u dubrovačkom zaleđu, podsjećaju Novosti gdje je sve Perišić "zaradio" nepravomoćnih 27 godina zatvora.
Nakon odlaska Perišića, u vojarni u Zadru su ostali goli zidovi
Preminula lipička 'heroina Domovinskog rata': Liječnica je bila omiljena među braniteljima, zvali su je 'Dokica'
Među njenim raznim postignućima, ističe se obnova Dječjeg doma u Lipiku koji je uništen na početku Domovinskog rata
Nepal, zemlja koja puni Hrvatsku: 'Slični su nama, štuju jedni druge, radišni su i brzo uče. Jedna je ključna razlika'
Hrvatska je, kao i sva moderna društva, suočena su s multikulturnim izazovima koji su u europskim zemljama povezani s useljavanjem migranata i njihovom integracijom te načinom razumijevanja njihove različitosti. Domaću populaciju tek čeka suživot s ljudima koji su različiti od domicilnog stanovništva
Ovako je Danijela Martinović govorila o imenima djece: 'Kći će biti Luce ili Alba, a sin Toni, po Petrovom djedu'
Većina domaćih medija danas se prisjetila starog intervjua Danijele Martinović koja je govorila o imenima koje bi dala svojoj djeci
Poliklinika na zagrebačkoj Trešnjevci: Ima tek 28 godina, a iza sebe već tisuće uspješnih terapija
Ovim netipičnim jelom je poznati chef osvojio svoju suprugu Katarinu: 'Riskirao sam'!
Ovom smradu bi odsluženje kazne u Bileći ili Trebinju bila nagrada!