Gospodarstvo

Zagorje Tehnobeton svoje mjesto pronašlo u zemljama u regiji

Foto: Marko Jurinec/Pixsell
Zagorje Tehnobeton svoje mjesto pronašlo u zemljama u regiji
21.12.2010.
u 15:42
Priznanja varaždinske Gospodarske komore, osim Zagorja, dobili su i Koka, Gumiimpex, Elcon, vlasnik Hydromata Slavko Canjuga, osnivač Gumiimpexa Rudolf Kirić te Stjepan Šafran
Pogledaj originalni članak

Varaždinska tvrtka Zagorje Tehnobeton lani je povećala prihod 7,5 posto, unatoč teškoj ekonomskoj situaciji, a trenutačno je u njoj 870 radnika. Tijekom 2007. i 2008. godine poduzeće je moderniziralo pogon za proizvodnju armiranobetonskih montažnih konstrukcija, kontinuirano ulaže u nove zaposlenike i stipendira učenike.

To su samo neki od razloga zbog kojih je Zagorje Tehnobeton od varaždinske Gospodarske komore dobilo Kristalnu kunu za višegodišnju izvrsnost.

- Prošla je godina bila teška zbog krize za sve sektore u gospodarstvu. No, snašli smo se, a snalazit ćemo se i dalje te u bitno promijenjenim uvjetima na tržištu pronalazit ćemo mjesto za svoju tvrtku. Možda ne toliko u Hrvatskoj koliko u regiji. Već smo sada angažirani u Srbiji, Makedoniji i Kosovu, radimo za privatne investitore, a nadam se da ćemo doći i u druge susjedne države - kazao je direktor Zagorje Tehnobetona Miroslav Bunić.

Napomenuo je kako gospodarstvo u Hrvatskoj nije pod povećalom javnosti, nego se ona više bavi političkim, neživotnim stvarima.

- Treba se više baviti onima koji stvaraju nove vrijednosti, a to je privatni sektor. Građevinski sektor ovisan je o promjenama politike i kada politika odluči smanjiti javne radove, to građevinski sektor pogađa. Očekujem od Vlade, grada, komore, svih nadležnih institucija da stvaraju uvjete za ulaganja i da rade na privlačenju stranih investitora. Tada će posla biti za sve - kazao je Bunić.

Predsjednik Županijske gospodarske komore Čedomil Cesarec ističe kako u svim granama gospodarstva postoje poduzeća koja su se snašla u krizi, pronašla inovativne mehanizme i podigla se. Takva bi poduzeća, smatra, trebala biti primjer u Hrvatskoj.

Među njima su i ostali dobitnici priznanja komore – Koka, kao najuspješnija velika tvrtka, Gumiimpex-GRP kao najuspješnije srednje poduzeće te Elcon, kao najuspješnije malo poduzeće. Vlasnik i direktor Hydromat-Inženjeringa Slavko Canjuga dobio je plaketu za inovativnost, a osnivač Gumiimpexa Rudolf Kirić za životno djelo. Stjepan Šafran, vlasnik Vinarije Šafran, dobio je priznanje za razvitak vinarstva i vinogradarstva.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

KR
krka
15:13 22.12.2010.

Čestitam, ali ipak pitam: Kak i u kojim uvjetima i za koliku plaču delaju šljakeri u dijelu tih poduzeća? Opće je poznato da u većini nema radnoga vremena, ne plača se prekovremeni rad, kao i rad na državne blagdane isto nije plačen po zakonu, odnosno prema ugovorima. Opće je poznato da se eventualni posjet inspekcija rada mora najaviti i do dva mjeseca unaprijed, na intervju inspekcije \'\'naštelaju\'\' ekipu i obavezno je šef nazočan kod zapisnika....Kaj imate reći na to, gospodo koji se busate da ste velike gazde? Ljude ste pretvorili u roblje, to je istina Vašega uspjeha. Gazite sve pred sobom i ne pitate za žrtve. Do kad bu Cesarec šef Komore? Kaj je morti dobil doživotni mandat? Zato je dugovječan šef jer ga Vi birate, a on Vama daje kolajne.