Podsusedski tunel na Aleji Bologne jedan je od punktova na kojemu policija provjerava prolazak jer one bez propusnica u Zagreb, niti iz njega, zbog mjera Nacionalnog stožera civile zaštite ne propuštaju. No, upozoravaju stanovnici Podsuseda, granica metropole završava tek oko kilometar nakon tunela pa svi oni koji žive u ulicama poput Jareka Donjeg i Gornjeg svaki dan moraju prolaziti kroz dodatne zavrzlame.
- Prilikom svakodnevnog kretanja, kad prolazimo kroz tunel, nakon zaustavljanja moramo dokazivati da smo i mi stanovnici Zagreba - kaže nam jedan od stanovnika Jareka Donjeg, No, dodaje, situacija je posljednjih dana ipak malo bolja jer su policajci dobili obavijest da postoje stanovnici Zagreba i s druge strane podsusedskog tunela.
- Javio sam policajcima na punktu kakva je situacija, da ima ljudi koji žive s druge strane tunela - objašnjava Dejan Kljajić, predsjednik Vijeća gradske četvrti Podsused - Vrapče i načelnik tamošnjeg stožera civilne zaštite. Razumije, dodaje, frustraciju nekih stanovnika, ali ih moli za strpljenje jer se svi nalazimo u teškim i kompliciranim okolnostima.
- Policija mora svakog tko iziđe iz tunela ili pokušava u njega ući zaustaviti i provjeriti. Ne mogu znati točno tko i dalje ostaje u Zagrebu. I mene nekoliko puta dnevno moraju provjeriti jer zbog posla stalno moram putovati simo-tamo po gradu i okolici. Ali sam im objasnio kako stoje stvari i sad se na to pazi - kaže Kljajić.
Punkt se, ističe također, nije mogao smjestiti s druge strane tunela iz praktičnih razloga.
- Ovo je geografski i terenski najbolje mjesto na koji smo ga mogli smjestiti. Sustav dobro funkcionira, iako mislim da je na razini grada i Hrvatske izdano previše propusnica - zaključuje Kljajić.
Sad ima općina ko gov.. Što se nisu ograničili na bivše općine. Ovo što rade je apsurdno. Onaj ko živi u maloj općini a to su bivša sela, ne smije otići u grad koji mu je nadomak.