Pametni mobiteli ne podnose niske temperature, što objašnjava zašto nam se baterija puno brže prazni kada je vani hladno. Problem je u kemijskim procesima koji sporije teku unutar baterije koja je ona hladna, pa zato tako i električni automobili imaju puno manji domet kada su vani niže temperature. Stoga valja pripaziti na bateriju kako se ona ne bi oštetila, a priručnici za mobitel upravo to upozoravaju:
''iPhone je dizajniran za temperature okoline između 0°C i 35°C tijekom rada. Ako se mobitel koristi izvan preporučenih temperaturnih raspona može oštetiti iPhone'', piše u priručniku za iPhone. Koristi li se neko duže vrijeme po niskim temperaturama, kod mobitela može na koncu doći do kolapsa napona i brzog pražnjenja, pa i naglog gašenja mobitela. Međutim, to ne znači da je mobitel zato pokvaren, već ga samo treba unijeti u prostoriju s višom temperaturom.
Uz to, valja pripaziti da mobitele ne izlažete velikim promjenama temperature, odnosno da ga ne unosite ravno u pregrijanu prostoriju ako ste s njim ranije bili na hladnoći jer se može stvoriti kondenzacija koja će oštetiti mobitel i dovesti do kratkog spoja ili korozije, prenosi Fenix Magazin.
Najpametnije bi stoga bilo da se mobitel ostavi u hodniku od 30 do 60 minuta prije nego što ga unesete u prostor. Ako se na mobitelu već i stvorila kondenzacija, najpametnije bi bilo obrisati ga krpom od mikrovlakana koja ne ostavlja dlačice. Grijalice i fenove apsolutno treba izbjeći.
>> FOTO Znate li u kojem gradu napada najviše snijega? Svake godine bude oko 8 metara, evo kako izgleda