Članovi izaslanstva Šangajske akademije društvenih znanosti koje je vodio njen potpredsjednik Li Qi posjetili su u danas Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti gdje ih je primio glavni tajnik HAZU akademik Pavao Rudan. On je goste iz Kine obavijestio o povijesti, ustrojstvu i djelovanju Hrvatske akademije i izrazio njenu potporu kineskim nastojanjima da se sa svojim potencijalima još više uključi u razvoj Hrvatske.
Li Qi je kazao da u Kini postoji interes za suradnju s Hrvatskom i izrazio nadu da se se u tom smislu intenzivirati suradnja dviju akademija između kojih postoji sporazum o suradnji. Kako je istaknula predsjednica Odbora za međunarodnu suradnju HAZU akademkinja Milena Žic Fuchs, HAZU u posljednje vrijeme ima vrlo razgranatu međunarodnu suradnju, a spomenula je i da u Hrvatskoj jača interes za učenje kineskog jezika.
Na Sveučilištu u Zagrebu djeluje Konfucijev institut koji surađuje sa Šangajskim sveučilištem, na Filozofskom fakultetu je u pripremi osnutak Odsjeka za sinologiju, a nekoliko hrvatskih sinologa školuje se u Kini zahvaljujući stipendijama kineske vlade. Na sastanku su u izaslanstvu HAZU bili i akademici Vlatko Silobrčić, Božidar Liščić i Zvonimir Baletić, a u izaslanstvu Šangajske akademije društvenih znanosti Rong Yueming, Li Anfang, Chen Yongjun i Huang Shiping. Gosti iz Šangaja razgledali su i Strossmayerovu galeriju starih majstora HAZU te Bašćansku ploču u atriju Akademijine palače.
nemam ništa protiv kineza ali imam protiv vladajućih za njih zapadna kultura kao da ne postoji ili je namijerno ignoriraju . siti mo se dubrovnika i beogradske filharmonije aq ne naše hrvatske ili pak u svijetu priznate austrijske ili bečkeijske ili bečke filharmonije zbog čega im je istok bliži srcu nego nama hrvatima -dali je to možda ----inat-pa hrvatzska je zajednica nacionalnih dežava europske unije-