Film prati nevjerojatne sudbine žena iz redateljičine obitelji - od šukunbake Zofke Kveder, spisateljice i publicistkinje, preko bake Sunčane Škrinjarić, poznate dječje književnice, pratete Tihane Škrinjarić, plesne pedagoginje, do majke Sanje Pilić, također uspješne autorice knjiga za djecu. Sve su one, uključujući i samu redateljicu koja je priznata fotografkinja, svojim radom obogatile hrvatsku kulturnu scenu.
Dokumentarac ne donosi samo biografske podatke, već na vrlo osoban način tematizira život umjetnica i samohranih majki, njihovu borbu za egzistenciju i društveno priznanje, te zajednički život u kući bogate i ne uvijek lake povijesti u centru Zagreba. Posebno je dojmljiva priča o Zofki Kveder, koja je kao feministkinja i novinarka bila daleko ispred svog vremena, često pišući pod pseudonimom jer ju muško društvo nije prihvaćalo.
Kroz film se provlači zanimljiv uzorak koji je redateljica uočila - žene u njenoj obitelji imale su slične sudbine, birale slične tipove muškaraca i sve su se samostalno borile za svoju egzistenciju. Unatoč teškim životnim okolnostima, sve su ostale vjerne umjetnosti i svojim načelima. Posebno je zanimljiv pogled najmlađe generacije - redateljičine kćeri Maše, koja kroz film progovara o tome kako vidi svoju "nekonvencionalnu" obitelj i njihovo umjetničko naslijeđe.
Film "Geni moje djece" nije samo obiteljski portret, već i važno svjedočanstvo o položaju žena umjetnica kroz različita povijesna razdoblja, njihovoj borbi za emancipaciju i očuvanju umjetničkog integriteta usprkos svim životnim izazovima. Projekcija u Kinoteci prilika je za sve koji su propustili premijeru na ZagrebDoxu da pogledaju ovaj intiman i dirljiv film.