Dva dana prije nego što je Tomislav Merčep uhićen, u Državnom odvjetništvu bili su predstavnici Amnesty Internationala, koji su - prigovarajući zbog sporosti rješavanja ratnih zločina - spomenuli i ime zapovjednika jedinice čiji je ratni put posut tijelima civila diljem Hrvatske, od Vukovara do Gospića, Zagreba i Pakračke Poljane.
Tužiteljica Jasmina Dolmagić, iza koje je slučaj Glavaš, nije im mogla reći da bi i taj dio ratne priče mogao uskoro dobiti pravosudni epilog. Tako se poklopilo da je Merčepovo ime spomenuto uoči njegova uhićenja, ali riječ je ipak samo o slučaju. Tako bi pred licem pravde nakon 19 godina mogao završiti glavni akter mnogobrojnih novinskih jezivih priča i ispovijedi. A kako se do sada država odnosila prema sumnjama koje su pratile njegovo djelovanje, pokazuje puno toga.
Na samom početku, 1991. godine uoči rata u Vukovaru, za svoja djela ‘kažnjen’ je imenovanjem u Ministarstvo unutarnjih poslova. Kad se njegovim suborcima sudilo za Pakračku Poljanu, tužitelji i sud tragali su za ostacima žrtava, obavljale su se ekshumacije, iako su upravo hrvatske vlasti te ostatke preselile na groblje u Kukunjevcu! I o tome šutjele...
Ana, zanm ja vrlo dobro da su srbi bili agresori da su počinili mnoge strašne zločine. Tvrdim da se jeda zločin nemože bit opravdanje za drugi. Ne prihvačam da su HV i policija organizirano činili zločine , što nam neki žele nametnuti, činili su ih pojedinci, među kojima je bio i dobar dio merčepovaca.. Zato svaki mora za svoja djela odgovarat. ne prihvaččam da smo svi u istom košu.