Trgovački sud u Madridu je zabranio Međunarodnoj nogometnoj federaciji (Fifa) i Europskoj nogometnoj federaciji (Uefa) poduzimanje bilo kakvih mjera protiv pokretanja Superlige.
Odluka madridskog suda predstavlja prvu pravnu pobjedu 'pobunjenika"'koji su pokretanjem Superlige otvorili sukob u europskom nogometu. U presudi stoji da Fifa, Uefa i svi pridruženi nogometni savezi ne smiju usvojiti 'bilo kakvu mjeru koja zabranjuje, ograničava ili na bilo koji način uvjetuje' stvaranje Superlige.
Projektom Superlige rukovodi predsjednik Real Madrida Florentino Perez, a tvrtka koja je osnovana ima sjedište u Madridu. Tvrtka se obratila španjolskom sudu zatraživši sudsku zabranu kako bi spriječila nogometne regulatore da poduzmu bilo kakvu akciju protiv svoje nove lige.
Međutim, nije jasno koje ovlasti madridski sud, koji sudi u korporativnim sporovima, ima nad švicarskim nogometnim tijelima.
Spomenutih dvanaest bogatih europskih klubova postiglo je u kasno u nedjelju dogovor o osnivanju novog nogometnog natjecanja Superlige u kojoj bi sudjelovalo 20 klubova.
U tom novom natjecanju sudjelovali bi Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool, Manchester City i Manchester United, Juventus, Milan i Inter. Oni su pozvali još tri neimenovana kluba da im se priključe u projektu kojim bi zatim upravljalo tih 15 osnivača. Još pet klubova bi se kvalificiralo za tu ligu temeljem rezultata u nacionalnim prvenstvima uoči premijerne sezone, premda nije navedeno iz kojih bi država bili.
Ovaj potez bogatih klubova izazvao je brojne negativne reakcije, prije svega Fifa-e i Uefa-e, nacionalnih saveza, državnika, kao i brojnih nogometaša.
Dosta je bilo podilaženja Realu, 3 od 4 lige prvaka su dvojbene i nezaslužene. Samo za terenom se treba izboriti plasman.