Stariji gospodin iz Brooklyna desetljećima se dopisivao sa svjetskim vođama među kojima su John F. Kennedy, ajatolah Homeini i nedavno preminuli Moamer Gadafi.
U skučenom brooklynskom stanu Louisa Schlamowitza potpisana fotografija američkog predsjednika Kennedyja visi iznad fotografije panamskog generala Manuela Noriege. Nixona je upoznao u Bijeloj kući nešto prije Watergatea, a britanska kraljica jedina mu je "pobjegla". Jedino ona nije osobno odgovorila 81-godišnjem lovcu na autograme. Barem još nije.
– Kraljica piše samo ljudima koje je upoznala – objasnio je za BBC Schlamowitz, cvjećar i veteran Korejskog rata.
Schlamowitz ima 60 albuma prepunih korespondencije i potpisanih fotografija svjetskih vođa, filmskih zvijezda i sportaša.
Sve je počelo 1953. kada je kao američki vojnik bio u Koreji, a jedan od suboraca predložio mu je da praznu božićnu čestitku pošalje predsjedniku Harryju Trumanu. Kada je stigao odgovor iz Bijele kuće, Schlamowitz je shvatio koji je njegov "poziv".
– Ne odgovara svatko na moja pisma, ali većina se ipak udostoji. Pišem im lijepe stvari, ali to ne znači da sam iskren – kaže Schlamowitz.
S obzirom na to da je Židov, zbog dopisivanja s bliskoistočnim vođama koji ne priznaju Izrael često su ga prekoravali rabini, a interes CIA-e, FBI-ja i Ureda domovinske sigurnosti privukao je dopisujući se s Gadafijem.