Čovjek kojeg će povijest zasluženo pamtiti, general Rahim Ademi odlučio je otkriti svoj ratni put u knjizi 'Samo istina – ratni dnevnik generala Hrvatske vojske' kako operacije koje su donijele slobodu i mir ne bi ostale zaboravljene.
Knjiga generala Rahima Ademija „Samo istina – ratni dnevnik generala Hrvatske vojske“, koja je u nakladi Večernjeg lista objavljena početkom kolovoza 2021. godine i koja je izazvala golemo zanimanje osobito među veteranima Domovinskog rata, ali i u široj javnosti, odsad je dostupna i na web-stranici Stilus knjige (https://stilus-knjiga.hr/proizvod/samo-istina/), te se može naručiti i dobiti uz besplatnu dostavu.
Osim toga, knjiga se može naći i na kioscima te u svim većim knjižarama diljem Hrvatske.
Knjiga koja se ne propušta
Nakon što nitko nije spomenuo na 25. obljetnici operacije Zima-94 operativnu grupu Livno koja je isplanirala i provela operaciju, kao ni zapovjednika te skupine generala Rahima Ademija on je odlučio napisati knjigu o svojem ratnom putu.
U ovoj opsežnoj knjizi znakovita naslova „Samo istina – ratni dnevnik generala Hrvatske vojske“ detaljno je opisao devet vojnih operacija koje su, u konačnici, donijele slobodu i mir. To su redom: Rujanski rat 1991., Zima-94, Skok-1, Skok-95 (Skok-2), Ljeto-95, Kozjak-95 (Oluja-95), protunapad na srpsku ofenzivu Vaganj-95, Maestral-2 i Južni potez.
U svoj ratni mozaik, sastavljen od deset poglavlja, general Ademi ugradio je i pozadinu smjene i umirovljenja generala Janka Bobetka, „narudžbu“ Sjedinjenih Država da hrvatske združene snage uđu u Šipovo, a zatim da pokrenu operaciju Južni potez u kojoj će doći nadomak Banjoj Luci, priču o neplaniranom okršaju s 5. korpusom Armije BiH koji je odnio 11 života, istinu o pogibiji legendarnog Andrije Matijaša Pauka...
Ova intrigantna knjiga donosi i 11 ekskluzivnih zemljovida s planovima ratnih operacija te u godinama koje slijede svi oni koje zanima više o Domovinskom ratu kao i oni koji žele to razdoblje bolje poučavati, ova knjiga će biti pri samom vrhu njihove literature.
Nema recenzenta, ali za događaje navodi svjedoke - ime i prezime. Svjedoci koje navodi su npr. Gotovina, Rojs, Krstičević... Sad, hoće li oni šutjeti ako on njihove zasluge pripiše sebi? Piše da je on planirao ove akcije, a ne Gotovinana i dr. iznenađenja.