Axelu Mellingeru s Central Michigan University trebalo je 22 mjeseca da napravi dosad najpotpuniju panoramsku sliku Mliječnog puta, na kojoj se vide i one zvijezde tisuću puta manje sjajne od vidljivih golim okom. Mellinger je preputovao pedesetak tisuća kilometara snimajući nebo na najmračnijim lokacijama u Michiganu, Teksasu pa čak i u Africi.
Na tisuće slika, od kojih svaka zbog perspektive predstavlja djelomično iskrivljenu snimku, Mellinger je spojio u jednu zahvaljujući posebnom matematičkom modelu, a za to mu je trebalo stotine sati rada za kompjuterom. Problem različitog intenziteta osbvjetljenja riješio je posežući, između ostalog, za podacima koje su na Zemlju poslale sonde Pioneer 10 i Pioneer 11.
Rezultat je ogromni "portret" naše galaksije, Mliječnog puta (ili Kumove slame ako vam je tako draže), od 648 megapiksela, za koji će planetariji i opservatoriji širom svijeta svakako biti zainteresirani.
Dobra slika, nadam se da je i vjerna. Jer primijećujem da se niti jedna zvjezdica blizu Sunca nije \"zažarila\", pa nam ne prijeti nikakva eksplozija supernove. To je, u stvari, dobra vijest.