Zagreb: Cibona i Split susreli se u 19. kolu ABA lige
1/3
10.02.2023.
u 22:19

Shannon Shorter sa 19 koševa i Lewis Sullivan sa 16 poena i 11 skokova bili su najefikasniji kod Splita, dok je Lovro Mazalin, iako je zbog dvije tehničke pogreške isključen pred kraj treće četvrtine, ostao najučinkovitiji kod Cibone sa 15 pogodaka.

U susretu 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je kao gost u KC "Dražen Petrović" svladao Cibonu s uvjerljivih 90-72 (19-16, 30-14, 25-16, 16-26).

Splićani su veliku razliku stvorili u drugoj četvrtini te na poluvrijeme otišli s prednosti od 49-30. Cibona se uspjela početkom nastavka primaknuti na 58-46, a onda su suci s nekoliko skandaloznih odluka u korist Splita iznervirali igrače Cibone koji s dobili nekoliko tehničkih pogrešaka, a zatim i zaredali s pogrešnim odlukama na terenu pa je do kraja treće četvrtine Split napravio razliku od 26 poena (72-46).

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 8-11, dok je Cibona pala na 7-12.