Idea Knockout 2016.

Čak 18 timova u borbi za izlagačko mjesto na CES-u

Foto: Slavko Midžor/PIXSELL
idea
Foto: Promo
idea
Foto: Slavko Midžor/PIXSELL
idea
26.09.2016.
u 11:23
Natjecanje na kojem se osvaja put i izlagački štand na CES-u 2017 u Las Vegasu možete pratiti na samom mjestu, uz besplatan ulaz, 29. rujna 2016. od 10 sati u zagrebačkom kinu Europa
Pogledaj originalni članak

Bliži nam se 29. rujan (četvrtak), dan kada ćemo doznati tko će biti hrvatski izlagači na CES-u 2017, najvećem svjetskom sajmu novih tehnologija koji će se u siječnju održati u Las Vegasu. Odabrat ćemo ih između 18 fantastičnih timova koji će nastupiti na Idea Knockoutu 2016, najuzbudljivijem regionalnom natjecanju tehnoloških ideja.

Dođite, dakle, 29. rujna u zagrebačko kino Europa gdje ćemo s početkom u 10 sati svjedočiti jedinstvenom okršaju znanja, ideja i volje te uživati u još jednoj posebnoj priredbi za zaljubljenike u tehnologiju u režiji Buga, a pod medijskim pokroviteljstvom Večernjaka. Navijajte za svoje favorite i zajedno sa žirijem, koji će ostati u tajnosti do početka samog natjecanja, rešetajte pitanjima natjecatelje kako bismo zajedno odabrali najbolje za put u Las Vegas.

Da vas dodatno zaintrigiramo za ovogodišnje izdanje Idea Knockouta, objavljujemo popis svih 18 timova (slučajnim redoslijedom) koji će za svojom idejom pokušati nokautirati sve ostale konkurente. A detaljnu priču o pobjednicima pročitajte sljedeće nedjelje na našim stranicama•

1. STEMI

Platforma za učenje “na zahtjev” koja kao prvi proizvod donosi Hexapod Robota – igračku-robota koju djeca moraju sama sastaviti kako bi njime mogla upravljati mobitelom, usput upijajući znanja i razvijajući vještine iz STEM (znanost-tehnologija-elektronika-matematika) područja.

2. Canelio

Aplikacija za trening kućnih ljubimaca koja sadrži statistiku, povezana s posebno izrađenim klikerom, fizičkim uređajem inače starim 30 godina i validiranim svuda u svijetu, a u ovom slučaju prilagođenom aplikaciji.

3. Smart Lumies

Smart Lumies je spoj virtualnog i stvarnog svijeta za djecu od 5-15. Prvi proizvod, Smart Lumies Q su kocke na kojima se igre biraju kao kod Nintenda, modularne su kao lego kockice i sve podržava aplikacija za kreiranje vlastitih igara, kao i praćenje uspjeha.

4. MyBrushies

Gadget za četkicu za zube povezan s mobilnim uređajem zahvaljujući kojem dijete tijekom pranja zuba igra igru, pobjeđujući sve dok to radi ispravnom brzinom i na ispravan način.

5. GammaChef

GammaChef automatski kuhar. On je robot, ali ne u ljudskom obliku – pragmatični automatizirani kućanski aparat koji donosi kulinarstvo 21. stoljeća u našu kuhinju…

6. Visiobike VCB

Koncept povezanog baterijskog paketa za električne bicikle – VCB rabi Bluetooth i GSM modul kako bi korisniku pružio uvid u status baterijskog paketa kao i električnog bicikla u kojem se nalazi.

VCB sve podatke šalje u “cloud” sustav, gdje korisnik može vidjeti sve statističke podatke o upotrebi kao i trenutnu lokaciju VCB-a.

Također, proizvođačima je prvi put omogućen real time uvid u stanje cijele serije proizvoda.

7. Antiteza

Automatizirani web-servis za izradu mobilne aplikacije za promociju prehrambenih proizvoda, namijenjen malim gospodarstvima. Stvorena aplikacije se automatizirano promovira putem društvenih mreža.

8. Bookcoverpedia

Napredan online sustav za automatiziranu izradu naslovnih stranica knjiga, na temelju osnovnih podataka (naslov, ime autora, naziv izdavača…).

9. IZZY

Ideja se bazira na brendiranim tipkovnicama koje predstavljaju sportske klubove, muzičare, političke stranke i sl. te na činjenici da je tipkovnica najkorištenija aplikacija na najkorištenijem uređaju današnjice, a uopće nije marketinški iskorištena.

10. Clockwork Biefcase

Clockwork Biefcase je društvena igra demontiranja fizičke, elektroničke bombe koja se nalazi u koferu.

11. GuitarFriend

GuitarFriend uređaj je koji osobama s privremenim ili trajnim invaliditetom omogućuje sviranje gitare. Koristi se tako da se pričvrsti za gitaru, na području rezonantne kutije instrumenta te zamjenjuje jednu ruku i omogućuje korisniku sviranje.

12. Juvo – Home Friends

Rješenje iz područja Interneta stvari (IoT) koje se sastoji od pametnih senzora, Bluetooth narukvica, plišane igračke sa zvučnikom i mobilne aplikacije. Namijenjeno je roditeljima male djece, djece s posebnim potrebama ili djece s teškoćama u razvoju.

Pametni senzori, koji su postavljeni na ključna mjesta u kućanstvu (kuhinja, kupaona, izlazna vrata, balkon), obavještavaju roditelje ako im se dijete približi, šalju prikupljene podatke na mobilnu aplikaciju i aktiviraju alarm unutar plišane igračke da djetetu zaokupe pažnju do pojave roditelja.

13. Gooma

Aplikacija zamišljena da bude savršeni suputnik na poslovnim putovanjima. Planira vašu rutu, bilježi troškove, brine se o voznom parku i svim sitnim, ali dosadnim detaljima na poslovnom putovanju.

14. Gigly

Gigley je mobilna aplikacija koja štedi Vaše vrijeme kako biste se mogli posvetiti stvarima koje volite. Gigley možete koristiti za: ” plaćanje računa, izradu rođendanskih ukrasa, fotografiranje, pomoć oko auta, organiziranje tuluma, čuvanje djece raznorazne dostave ili bilo što drugo.

15. Hatch!

Prvi otvoreni koalicijski sustavu nagrađivanja kupaca i centralne ponude, prednosti i benefiti za krajnje korisnike.

16. Nanodiy

Projekt Nanodiy je nova tehnologija tiska na tekstil. Osmišljena je na takav način da svatko s office printerom može izraditi postojani otisak te tako sam izrađivati svoje materijale ili uz iznimno malo ulaganja pokrenuti vlastiti posao.

17. Cadence

Digitalna asistentica za Windowse, poput Cortone. Osim što može komunicirati i nuditi korisniku rješenja, Cadence je u stanju obaviti i mnoge kompleksne operacije kao što su slanje SMS-ova, mailova i slično.

18. CSGStudio

CSGStudio je program za 3D modeliranje koji se zasniva na boolean operacijama. Imamo plus i minus objekte koje dalje možemo grupirati i stvarati hijerarhije te koristiti nasljeđivanje kako bismo ubrzali izgradnju sličnih/naslijeđenih objekata.

>> Zagrepčani osmislili softver za animaciju i pobijedili u oštroj konkurenciji!

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.