Kineski internetski div Alibaba uložio je oko 200 milijuna dolara u Snapchat, popularnu aplikaciju za dijeljenje fotografija, prenosi BBC. Snapchat je time procijenjen na gotovo 15 milijardi dolara, što ga čini jednim od najvrednijih startupa na svijetu, a u tijeku je prikupljanje novih sredstava koja bi cijenu trebala dići na 19 milijardi.
CEO Snapchata je 24-godišnji Evan Spiegel, kojega je Forbes s bogatstvom od 1,5 milijardi dolara nedavno proglasio najmlađim milijarderom na svijetu.
Spiegel je odrastao u imućnoj obitelji u Los Angelesu, bio je najstariji sin dvoje odvjetnika, a roditelji su mu se rastali kad je bio u srednjoj školi. Studirao je na prestižnom Stanfordu, no napustio je fakultet samo nekoliko ispita prije diplome kako bi se mogao u potpunosti usredotočiti na Snapchat.
Danas živi lagodnim životom, uživa u skupocjenim automobilima, a u studenom prošle godine kupio si je kuću u losangeleškoj četvrti Brentwood za 3,3 milijuna dolara. Svjestan je da je u životu imao sreće i to otvoreno priznaje.
- Ja sam mladi, bijeli, obrazovani muškarac. Stvarno mi se posrećilo. I život nije fer - komentirao je jednom svoj uspjeh.
Povezivalo ga se s glazbenom megahit-zvijezdom Taylor Swift, koju je navodno upoznao u prosincu 2013. godine, nakon čega su hodali nekoliko mjeseci. Spiegel je navodno razmišljao o kupnji njezine diskografske kuće Big Machine, no do toga ipak nije došlo. Međutim, Spiegel je izrazio želju da se sam Snapchat više uključi u glazbenu industriju, a moguće je čak da će tvrtka pokrenuti vlastitu diskografsku kuću.
Mladi momak je barem pošten pa priznaje, kao što većina ne želi priznati. Roditi se u bogatoj familiji i upisati prestižni fakultet je 90% uspjeha. Studenti Stanforda iako nemaju veća znanja od drugih imaju nedostižnu prednost, socijalne veze, kapital na raspolaganju. Tako se proizvode i održavaju elite Šteta je samo da se obogate na ovako besmislenim projektima a ne na nečem korisnom. Roditelji moraju dvaput razmisliti kada govore djeci životna pravila i šta treba a šta ne u životu. Uglavnom sve što ih uče je pogrešno, nažalost