Cyberconf 2.0, konferencija o internetskoj komunikaciji, održana je danas na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Studenti FPZG-a organizirali su, u suradnji s Institutom za nove medije i e-demokraciju (InMed) ovogodišnju, drugu cyberkonferenciju na kojoj se raspravljalo o trendovima i problemima novih oblika komunikacije s marketinško-poslovnog, medijskog, političkog i akademskog aspekta.
Razgovaralo se kako ostvariti uspješnu internetsku komunikaciju i koje su opasnosti. Neki od pojmova predstavljenih u sklopu konferencije su trolovi – forumaši koji namjerno stvaraju krizne situacije, i hejteri – nezadovoljnici koji ponekad nekulturno reagiraju, ali, ako ih se sasluša, mogu postati ambasadori brenda.
Ovogodišnji gosti izlagači i cyberstručnjaci bili su: Nebojša Grbačić, urednik Netokracije, Ida Pandur, potpredsjednica za vanjske odnose u tvrtki iSTUDIO, Marko Božac, član online-tima Vlade RH, Bojan Rodik, glavni community menadžer 24 sata, Maja Dodić Gruičić, koordinatorica Vladinih aktivnosti za MZOS i doc.dr.sc Domagoj Bebić, viši asistent na FPZG-u. Moderatorica je bila Antonia Mandić, poznata novinarka.
– Zadovoljni smo odzivom, bila je puno gotovo cijela dvorana, a s obzirom na uspjeh i ove i prošle godine, planiramo isto ponoviti iduće – kazao nam je Igor Živković, student-organizator.
– Okupljene je najviše zanimalo kako kontrolirati negativne komentare na internetu, iako mi je teško izdvojiti nešto određeno jer je tema zanimljiva sama po sebi. Društvo, u doba interaktivne instantne komunikacije u kojoj komentar može doći do stotina tisuća ljudi u kratkom vremenu, mora biti svjesno odgovornosti za sve što pišu na društvenim mrežama ili forumima, gdje su njihovi komentari vezani za sadržaj, posredno ili neposredno – zaključuje Živković.
Sad mi je jasno otkud toliko puno SPAM reklama na Facebooku umjesto komentara ....