Razlika između plaća bogatih i siromašnih sve je veća te je u stalnom porastu, i to u svim vodećim svjetskim ekonomijama, tvrdi se u istraživanju Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD). Promatrali su 22 zemlje te otkrili da je nejednakost u promatranom razdoblju od 1980. do financijske krize 2008. rasla u 17 zemalja. A prosječan prihod najbogatijih 10 posto populacije čak je devet puta veći od prihoda 10 najsiromašnijih posto ljudi.
Rascjep se od 1980. prosječno povećao 10 posto. Meksiko, Sjedinjene Države, Izrael i Velika Britanija među zemljama su s najvećom razlikom između bogatih i siromašnih. U Velikoj Britaniji jedan posto najbogatijih od 1970. godine udvostručilo je svoje bogatstvo, a godišnji prosječni prihod 10 posto najbogatijih u 2008. bio je 55.000 funti, što je 12 puta više od 10 posto najsiromašnijih.
Danska, Norveška i Češka među zemljama su u kojima je razlika najmanja. Samo u Turskoj, Grčkoj, Francuskoj, Mađarskoj i Belgiji nije zabilježeno povećanje razlike.
A razlika je uuuuu ahmm diferencijaciji. Zato što greed znači zavist. A kako moramo pustiti 3% da budu privatni poduzetnici i milijarderi, tako ostalih 96% gledaju odozdo s margine i priča kako se povećava razlika između siromašnih i bogatih. Storija bi trebala glasiti: povećajmo plaće. Gdje su brojevi, statistički podaci, kr*****uk je napisati ovakav crveni članak. Ta nije \'47 ako je pobijedio Milanović?!