Nakon 25 pristiglih neobvezujućih ponuda za hotele Imperial i Maestral, raspisat će se natječaj za prikupljanje obvezujućih ponuda, nadalje, uputit će se zahtjev Ministarstvu gospodarstva da uprava Badela 1862 raspiše natječaj za prodaju koji je još uvijek u predstečajnoj nagodbi, a u prodaju ide i 25-postotni državni udjel u HTP Korčuli.
Puno posla
To su glavni zaključci napola održane sjednice upravnog vijeća Centra za restrukturiranje jer je prekinuta na 12. točki od predviđenih 31 zbog drugih obveza.
Donesena je i odluka da se ide u prodaju državnog udjela u Sunčanom Hvaru, ali još nije donesena odluka hoće li se udjel prodati u paketu ili će se dionice ponuditi na burzi. Najveći interes javnosti bila je točka vezana za Končar, no iako se do nje nije stiglo, prodaja državnih dionica koju su najavljivali pojedinci ionako nije ni bila planirana, a na sjednici je samo trebalo dati izvješće da je bivša vlada uvrstila državni udjel u Končaru za moguću prodaju. Kako je trenutačno više od polovice Končarovih dionica u vlasništvu države založeno, nije ni moguća prodaja u ovom trenutku. Muke od prodaje Badela traju već dulje vrijeme, ponajprije zbog dugotrajne predstečajne nagodbe te spora s bivšim čelnikom i suvlasnikom Badela Antom Perkovićem, koji je u konačnici i isplaćen od države u iznosu od oko 11 milijuna kuna. Ali zbog rješenja Hanfe koje je objavljeno nekoliko dana poslije isplate, Perković i njegov sin te Marijan Ruždjak i Boženko Lozo, sve bivši dioničari, morali su do 25. travnja Hanfi podnijeti zahtjev za odobrenje objavljivanja javne ponude za preuzimanje Badela. Jesu li zahtjev podnijeli, još se ne zna, ali da i isplati male dioničare, te četiri osobe trebale bi osigurati 130 milijuna kuna.
Perković ne odustaje
U ugovoru u kojem je Perković isplaćen stoji i klauzula “da se nakon isplate više neće baviti Badelom”. No Perković, kako nam potvrđuju sugovornici bliski procesu prodaje, ne odustaje od Badela i navodno nije isključeno da se i sam javi za kupnju društva. Među zainteresiranima za Badel je i slovačka tvrtka Kofola, sisački Badel, Viro Marinka Zadre koji je nedavno kupio Dalmacijavino, makedonski Tikveš... Društvo za upravljanje fondovima rizičnog kapitala Nexus imalo je najveći interes za Badel posljednjih godinu dana, no zbog odugovlačenja s procesom i spora s Perkovićem okrenuo se novom projektu, rekao nam je član uprave Marko Makek. No, kaže, nije isključeno da, riješe li se sve prepreke, njihov drugi fond uloži u Badel.
I Branko Roglić bio je zainteresiran za Badel, no kaže da zbog pretjerano složene situacije s tom tvrtkom interesa više nema. Za hotele Imperial i Maestral, iako je pristiglo 25 neobvezujućih ponuda, u međuvremenu su interese iskazali još neki ulagači. Valamar je već ranije najavio da ima interesa, tvrtka povezana sa slovačkim fondom J&T rapski bi Imperial... Država u Imperialu ima oko 52 posto udjela, u Maestralu 77,72 posto, a u Sunčanom Hvaru 32,35 posto.
>>Badel 1862 postigao dogovor s Radenskom o daljnjoj suradnji
napokon, rijesite se svega jer u sve drzavne firme su politicari pustili pipke