Posrnula Grčka odlučila je, pod pritiskom ostalih zemalja članica Europske unije i tržišta, ubrzati privatizaciju imovine u državnom vlasništvu. Kako bi smanjila veliki javni dug i spriječila mogućnost nastanka nove krize u eurozoni, vlada prodajom vrijedne imovine planira uštedjeti 1,6 milijardi eura.
Iako vlada još nema konačan popis imovine koju će ponuditi na prodaju, zasad je poznato kako će novog vlasnika tražiti državni udjeli u najvećem grčkom telekomunikacijskom operateru OTE-u, operateru za električnu energiju PPC-u, lukama u Pireju i Tesalonikiju, Hellenic Postbanku, plinskom operateru DEPA-u, vojnom proizvođaču EAS-u, željezničkom operateru Trainose, operateru utrka ODIE-u te u kasinima blizu Atene.
Osim toga, već je najavljeno da će u 2012. i 2013. država prodati i monopolista za igre na sreću OPAP, te regionalne pomorske i zračne luke i autoceste u javno-privatnom partnerstvu, kao i do 21 posto udjela u atenskoj zračnoj luci.
Međunarodni zajmodavci Međunarodni monetarni fond, Europska središnja banka i Europska unija trenutno u Grčkoj rade redovitu tromjesečnu reviziju Grčke nakon koje će odlučiti o isplati nove tranše kriznog kredita od 12 milijardi eura. Taj novac ključan je za opstanak Grčke, jer bez njega bi ta posrnula zemlja vjerojatno bankrotirala, što je priznao i premijer George Papandreou.
Strašno je kako se ovdje novinar nestručno izražava, neznam na koji se način rasprodajom imovine štedi ???? Može se eventualno namaknuti neka sretstva za krpanje rupa!?!!