Nakon više od godinu dana čekanja, kratkog i neuspješnog predstečajnog postupka, radnicima Drvne industrije „Trokut“ Novska, uručena je odluka o otkazu ugovora od radu, a tvrtka odlazi u stečajni postupak. Za stečajnu upraviteljicu imenovana je Branka Malbašić iz Kutine, a otkaze ugovora o radu primila su 32 zaposlenika. Oni su cijelo vrijeme agonije bili u radnom odnosu, ali nisu radili niti primali plaću. Vlasnik, Damir Perić, nije pokazao interes za nastavak proizvodnje.
– Sada nas, nakon što istekne otkazni rok od 30 dana, čeka Zavod za zapošljavanje. Ovo je žalosno i jadno. Ranije smo u dužem vremenskom periodu primali niske plaće, a pitanje je hoćemo li nakon stečaja dobiti plaće za ovu godinu dana, kazao je Karlo Babić, jedan od najstarijih u Trokutu, gdje neprekidno radi od 1973. godine. Dugovanja Trokuta iz predstečajne nagodbe bila su oko 21 milijun kuna, a imovina i potraživanje oko 20 milijun kuna.
O pravim iznosima se može samo nagađati jer prema riječima Nikole Filipovića, sindikalnog povjerenika, vlasnik nije odradio svoj dio posla oko završnih računa, pa će se tek u stečaju saznati prave brojke. Čekajući da potpišu otkazni list, svjesni da više za njih u Trokutu nema nade, radnici se prisjećaju dana kada ih je u pogonima bilo skoro 400, a njihov proizvod, kuhinjski namještaj, bio na cijeni svuda po svijetu. No vrlo brzo mogli bi proizvoditi pogrebnu opremu, jer je stečajnoj upraviteljici, s prijedlogom jedne talijanske tvrtke, poslovni prijedlog dao Nikola Petrak, bivši djelatnik Trokuta. – Talijanski proizvođač pogrebne opreme želi dugoročni zakup prostora. Proizvodnju može započeti u kratkom roku, a zaposlio bi petnaestak radnika koji su do sada radili na poslovima s drvetom, rekao je Petrak. Pred radnike je izašao i gradonačelnik Vlado Klasan rekavši im da će se založiti da otpušteni radnici iz Trokuta imaju prioritet pri zapošljavanju u najavljenim tvrtkama u poslovnoj zoni.