Atlantic Grupa je u devet mjeseci ostvarila prihod od prodaje od četiri milijardi kuna, što u odnosu isto razdoblje lani predstavlja rast od 4,4 posto. Dobit prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) bila je 440,7 milijuna kuna i veća je za 5,1 posto na godišnjoj razini, dok je neto dobit nakon manjinskih interesa porasla za 2,8 posto na 237,5 milijuna kuna. Do kraja godine očekuje se dodatno proširenje distribucijskog portfelja te nastavak stabilnog rasta ukupnog poslovanja.
– Strateško partnerstvo s belgijskom kompanijom Aminolabs omogućilo nam je dodatni fokus na vlastite robne marke i nastavak restrukturiranja poslovnog područja sportska i aktivna prehrana. Pokrenute su i brojne aktivnosti na profitabilnijem i fokusiranjem pristupu zapadnoeuropskim tržištima. Rast ukupnog poslovanja, odlično upravljanje likvidnošću i kontinuirano smanjenje zaduženosti pružaju nam odličnu osnovu za još brži i snažniji rast – komentirao je predsjednik uprave Atlantic Grupe Emil Tedeschi.
Prvih devet mjeseci obilježilo je i dezinvestiranje proizvodnog segmenta sportske prehrane i fokusiranje na razvoj brendiranog poslovanja. U objema tvornicama, u njemačkom Bleckedeu i u Novoj Gradiški, koje je preuzela belgijska kompanija Aminolabs, nastavit će se ugovorno proizvoditi Atlanticov asortiman sportske prehrane.
Problemi u kojima se našao najveći pojedinačni kupac Atlantica, Agrokor, u potpunosti su anulirani proširenom suradnjom s drugim maloprodajnim partnerima. Naplata potraživanja od poduzeća iz sustava Agrokor u Srbiji, Sloveniji i Hrvatskoj je redovita, s izuzetkom dijela tzv. graničnog duga u Hrvatskoj (koji je obuhvaćen djelovanjem tzv. lex Agrokora), a koji će se, kažu, prema iskazanoj namjeri izvanrednog povjerenika, podmiriti u potpunosti, što Atlantic i očekuje.