U prvom javnom istupu otkako je početkom siječnja preuzeo kormilo Hrvatskog telekoma, i to u utorak na Glavnoj skupštini dioničara kompanije, Davor Tomašković izjavio je da bi Vladina odluka da poveća naknade za radiofrekvencije prisilila HT da značajno sreže planiranih milijardu kuna ulaganja u ovoj godini kao i da za dio usluga poveća cijene.
- Da, to bi upravo značio porast cijena za neke usluge, a bili bi prisiljeni i značajno smanjiti planirane investicije od milijardu kuna - naglasio je Tomašković.
Potvrdio je da mu je u prva tri mjeseca ključan zadatak bio upravo reorganizacija kompanije. Tempom i načinom na koji se odvija taj proces je, kaže, zadovoljan.
- To je nužno kako bi se pojednostavnila i ubrzala organizacija i stavio fokus na korisnika - kaže Tomašković.
Navodi da mu je cilj da za telekom usluge HT postane prvi izbor korisnika te da se paralelno širi na nove usluge s obzirom na pad prihoda u temeljnoj djelatnosti. Podsjetimo, u sklopu reorganizacije kompanije novi predsjednik Uprave HT-a napravio je veliki rez u menadžmentu. Ukinuo je sto od ukupno 300 menadžerskih pozicija.
Na naš upit je li to svojevrsna najava većih rezova broja zaposlenih, jer se u branši nagađa da bi se kroz nekoliko godina HT navodno mogao smanjiti na polovicu sadašnjeg broja radnika, Tomašković kategorički kaže da to nije točno.
- HT ima izvrsne stručnjake i s tim ljudima ćemo graditi budućnost kompanije - ističe Tomašković.
Dodaje da želi zadržati socijalni dijalog u kompaniji te da u ovom trenutku nema plana o smanjenju broja zaposlenih u ovoj godini kao ni rokova za to. Potvrdio je da je Uprava kompanije započela pregovore sa sindikatima o kolektivnom ugovoru s obzirom da postojeći ističe 1. srpnja. Na Glavnoj skupštini, dioničari HT-a potvrdili isplatu dividende od 9 kuna po dionici 26. svibnja. Uz to, su potvrdili dokapitalizaciju operatera s 694 milijuna kuna, dionici su ukinuli nominalu, te promijenili statut kako bi HT mogao ući u mobilno plaćanje.
>> Hoće li se "lakše" moći raskidati ugovori s telekom-operaterima?
deutche telekom ostvaruje cetvrtinu sveukupne dobiti na hr trzistu... inace su hr-telekom kupili za manji iznos od onog koji je hr tel.. placao godisnje kao porez na dobit... napunili su dobro konta krivustog i njegove lopovske obitelji.,.