Cijena dionice Ine danas je na burzi porasla više od tri posto i došla na razinu od 3315 kuna. Mirovinski fondovi sada imaju 3,6 posto dionica Ine, a stjecanje udjela znatno je usporeno otkad je dionice počeo kupovati tajnoviti kupac na američkom tržištu koji je ponudio znatno veći iznos od 2830 kuna koliko su ponudili mirovinci.
Njihova cijena bila je pak 30 kuna veća od one koju je ponudio MOL, ali kroz privatnu ponudu, a koja se zatvara ovaj tjedan i nakon čega će se znati koliko je dionica MOL prikupio. Zbog sumnje da se je na američkom tržištu trgovalo za nečije ime, Hanfa je tražila da tamošnja Komisija za vrijednosne papire (SEC) istraži ima li povezane osobe iza kupca Ininih dionica.
Za sada je trag došao do Cipra, no još se ne zna, a možda i neće biti utvrđeno je li ta osoba povezana s primjerice MOL-om. Cijena dionice Ine koja je sada gotovo 500 kuna veća od one po kojoj su prvotno kupovali mirovinci, kako doznajemo, više nije prihvatljiva ni svim mirovinskim fondovima. No u svakom slučaju tvrdnja mirovinaca otprije nekoliko tjedana da će cijena Ine rasti, pokazala se točnom. No kupnja po sadašnjoj cijeni postaje ipak rizičnija.
tako je to u kapitalizmu . fondovi mogu prodati inine dionice i zaraditi 17 % , ni orali ni kopali a lovica je tu , na radost onih koji su već uzeli za vođenje fondova više od milijardu kn naknade . malo će pomoći i onima koji po sili zakona uplaćuju u mirovinske fondove . znam , sada će početi kuknjava kako su prodane \" naše \" firme , ma koga briga . država ima funkciju da donosi zakone i ubire poreze , biznis je u poduzetničkim rukama. polako , naviknut ćemo se mi na to . već su na zapadu naučili da rade za pola satnice koju su nekada imali .