Kolumna

Država oduzima deset jahti zbog lažne povlastice

Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Država oduzima deset jahti zbog lažne povlastice
14.06.2013.
u 12:00
Svi su brodovi bili u vlasništvu Eduarda Vujnovića iz Splita koji državi duguje taj pozamašan iznos
Pogledaj originalni članak

Slavko Linić, ministar financija, ne popušta u uvođenju financijske discipline pa država sve češće ovrhama utjeruje milijunska potraživanja. U sklopu toga u Slobodnoj je oglašena dražba čak deset jahti početne vrijednosti 2,4 milijuna kuna. Svi su brodovi bili u vlasništvu Eduarda Vujnovića iz Splita koji državi duguje taj pozamašan iznos. Zanimljivo je i zašto poreznici proganjaju Vujnovića – zbog nezakonitog korištenja braniteljske povlastice na uvoz jahte. Nije poznato ganjaju li i službenika koji je izdao povlasticu na koju Vujnović nije imao pravo.

Komadina veš pere u svojoj kući osim kad ima ispad

Zlatko Komadina, potpredsjednik SDP-a i primorsko-goranski župan, unio je malo živosti u stranku intervjuom u Globusu. Osokoljen izbornim trijumfom prozvao je predsjednika stranke Milanovića zbog demokratskih deficita priznavši usput da s njime “surađuje samo formalno, ali sadržajno ne”. Potom je Komadina pohvalio Bandića i njegove birače, “apsolutno podupro” Bernadrića i zalijepio verbalnu pljusku riječkom gradonačelniku Obersnelu. Nota bene, Komadina se u razgovoru definirao kao “kombinirani melankolik sa sangviničkim ispadima” koji se definitivno ne slaže s raspravom članova stranke u medijima jer se “veš pere u svojoj kući”. Osim kada je u pitanju sangvinički ispad.

Nazovi Republiku Hrvatsku radi odgovora na pitanje

Goran Radman, ravnatelj HRT-a, na pitanje Poslovnog da komentira ukidanje javne TV u Grčkoj odgovorio je da na to pitanje može odgovoriti samo osnivač HRT-a, dakle Republika Hrvatska. A ona bi nam štošta mogla reći.

Zaboravili zaštititi prošek i na nacionalnoj razini

Ivica Kovačević, predsjednik Udruge Vina Dalmacije, 17 dana prije ulaska Hrvatske u EU službeno je predao specifikaciju za prošek Ministarstvu poljoprivrede. Time je učinjen prvi korak prema zaštiti tog vina, ali ne u EU, o čemu se naveliko pisalo zbog sličnosti imena s talijanskim proseccom, nego u Hrvatskoj. Pokazalo se da prošek zapravo nije zaštićen ni na nacionalnoj razini, što je osnovni preduvjet da bi se tražila zaštita na razini Europske unije. Polako, lako ćemo.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.