Četrdesetak domaćih i stranih izvođača na Hartera4 festivalu

Foto: Snimio: Goran Kovačić
Četrdesetak domaćih i stranih izvođača na Hartera4 festivalu
16.05.2008.
u 19:22
Pogledaj originalni članak

Hartera4 festival održat će se 13. i 14. lipnja u bivšoj Tvornici papira u Rijeci. Već tradicionalna manifestacija ove godine donosi najveća imena urbane klupske glazbe iz regije i svijeta. Četrdesetak izvođača nastupit će na dvije Harterine pozornice.

Niz uglednih svjetskih izvođača uključuje Roisin Murphy, TurboNegro, DJ James Zabiela, DJ Josh Wink, Peaches, DJ SebastiAn, Client i MR.C.

No, pored svjetskih imena, na Harteri će nastupiti najbolji izvođači iz Hrvatske i regije. Tu su T.B.F., Disciplin A Kitchme, Elemental, Lollobrigida, Goribor, Svadbas, Father, Gatuzo, Quasarr i mnogi drugi.

Kroz godine i imena izviđača Hartera se može okarakterizirati kao najprogresivniji nacionalni festival urbane klupske glazbe i najveće glazbeno događanje u Hrvatskoj izvan Zagreba.

Sve dodatne informacije o Hartera4 festivalu možete pronaći na hartera.com i myspace.com/harterafest. (NaM)

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Pogledajte na vecernji.hr