Stilske vježbe proslavile 49 godina izvođenja

Legendarni Pero Kvrgić i Lela Margitić i dalje ne prestaje oduševljavati

Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
Foto: Promo
Stilske vježbe
31.01.2017.
u 09:00
Posebni gosti na svečanoj izvedbi bili su hrvatske glazbene legende Barbara i Đimi Stanić
Pogledaj originalni članak

U nedjelju, 29. siječnja u Dramskom kazalištu Gavella legendarne 'Stilske vježbe' svečano su proslavile 49 godina izvođenja i po nebrojeni put izazvale ovacije i oduševljenje publike.

'Stilske vježbe' nastale su 1968. godine prema briljantnoj zamisli redatelja Tomislava Radića koji je zajedno s prevoditeljem Tonkom Maroevićem za scenu adaptirao roman francuskog književnika Raymonda Queneaua. Lela Margitić i Pero Kvrgić svojom su ih glumačkom virtuoznošću i dugovječnošću pak upisali u svjetsku kazališnu povijest.

'Stilske vježbe', osim što su osvojile nebrojene nagrade i priznanja uvrštene su i u Guinnessovu knjigu rekorda kao 'najdugovječnija predstava na svijetu s istom glumačkom postavom'.

Kazalište Planet Art, u čijoj se produkciji 'Stilske vježbe' izvode već jedanaestu sezonu, slavljenicima i publici priredilo je i posebno iznenađenje. Hrvatskim glumačkim legendama Leli Margitić i Peri Kvrgiću 49. rođendan došle su čestitati hrvatske glazbene legende Barbara i Đimi Stanić koji je tom prigodom otpjevao i svoj evergrin 'Prolazi sve' završivši ga stihom 'al' 'Stilske vježbe', zar ne, nikad neće proć'.

Sljedeće izvedbe 'Stilskih vježbi' na rasporedu su 11., 19. i 24. veljače u 20h u Kazalištu Mala Scena, Medveščak 2.

Rezervacije: 01/468 3352 i 01/468 3373

On line prodaja

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Pogledajte na vecernji.hr