Knjiga Petera Weitznera "Teatar objekta – uz dramaturgiju slika i figura" u prijevodu Krune Tarle predstavlja se u utorak 6. ožujka od 19 sati u Galeriji ULUPUH u Tkalčićevoj 14. O knjizi će, uz prevoditeljicu, govoriti Tanja Kirhmajer, dramaturginja. Predstavljanjem knjige otvorit će se i izložba fotodokumentacije izabranih kazališnih predstava Petera Weitznera i Krune Tarle, koja će se u Galeriji ULUPUH moći pogledati do 10. ožujka. Izložba je zamišljena kao način da se ilustrira kazališni jezik o kojem se u knjizi govori, a koji u našoj sredini još nije artikuliran. Ulaz na izložbu je slobodan.
Prema riječima urednice i prevoditeljice knjige i kazališne umjetnice Krune Tarle, u knjizi "autor artikulira prve teze uopće na temu teatra objekta, donedavno nepoznatog kazališnog smjera, koji se tek od polovine prošlog stoljeća pojavljuje i afirmira uglavnom na alternativnim festivalima kao i u okviru lutkarskih rezervata. Spomenuti pravac nalazi se u prostoru između kazališta i likovne umjetnosti i ukazuje na moguće drugačije vizure koje će nužno izmijeniti i kazalište i likovnu umjetnost. Povijesno gledano, kazalište slikara već ima bogatu tradiciju, doduše, više na polju manifesta i vizija. Knjiga sadrži bogato vrelo informacija i promišljanja, izazovne poticaje za sve poklonike scenske umjetnosti s obje strane rampe, kao i za sve energije iz svijeta likovnih umjetnosti koje se više ne zadovoljavaju sporednom ulogom u kazalištu.“
Na drugome mjestu Kruna Tarle obrazlaže važnost knjige u hrvatskom kontekstu: "Premda se danas u Hrvatskoj već uglavnom zna što je plesni teatar, za teatar koji se jednako čvrsto naslanja na likovnu umjetnost, nemamo još ni ime (vizualni teatar? – bit će još dosta muke s terminima). Ne radi se tu tek o likovnoj umjetnosti primijenjenoj u domeni scenografije ili kostimografije, radi se o mnogo ambicioznijim snovima velikih kazališnih sanjara i reformatora (Kandinski, Schlemmer, Craig, Artaud, Kantor, Vilson i drugi) koji bi da sliku insceniraju, dramatiziraju, služeći se svim kategorijama i sredstvima svog zanata. (…) Ovo je zasigurno pionirska knjiga jer se u njoj po prvi puta uopće sustavno, analitički i kritički postavljaju principi teatra objekta. Ovako pomno analizirana fenomenologija kazališta objekta kao i novonastalih oblika "mixed-media" (nekonvencionalnih žanrova kao što su koreodrama, scenska poema i sl,) pomoći će nam da se orijentiramo u brojnim umjetničkim smjerovima koji se velikom brzinom stvaraju i redefiniraju, kao i u kritičkoj evaluaciji aktualne kazališne produkcije“. Izdavač je knjige ULUPUH.