Uspješan roman našeg pisca Roberta Perišića "Područje bez signala" dospio je u prestižnu rubriku Book Review američkih dnevnih novina New York Times. Uz Perišićev prethodni roman "Naš čovjek na terenu" i ova je priča zgodama simpatičnih negativaca Olega i Nikole koji u gradiću usred ničega pokušavaju pokrenuti tvornicu turbina i zapliću se u poslove s one strane zakona, doživjela odličan odjek u SAD-u.
Knjigu koju je na engleski jezik pod nazivom "No-Signal Area" prevela vrsna prevoditeljica Ellen Elias-Bursać recenzirao je poznati američki književnik i novinar Ken Kalfus. Priču smještenu u neimenovanoj bivšoj jugoslavenskoj republici petnaestak godina nakon raspada te Perišićev stil pripovijedanja nazvao je dirljivim i pronicljivim.
"Nestanak Jugoslavije i tog socijalističkog eksperimenta nastavlja progoniti njen narod u poslijeratnoj praznini. Ta praznina može se doimati bliskom svakom čitatelju koji više ne osjeća povezanost sa svojom podvojenom, oštećenom nacijom" zaključio je Kalfus.
"No-Signal Area" pohvalio je i čuveni, višesturko nagrađivani američki pisac Jonathan Franzen, čija se preporuka nalazi i na koricama knjige.
- Robert Perišić piše pametno i sjajno upotrebljava ironiju, zapljuskujući nas slikama koje govore o poslijeratnoj Hrvatskoj, ne samo kao o lokaciji na kojoj se preživljava, već kao o mjestu koje nešto znači - napisao je Franzen.
O knjizi je nakon objave 2015. godine pisao i Večernjakov književni kritičar Denis Derk, tada rekavši kako je "možda za jedan roman Perišić u „Području bez signala" otvorio i previše tema i podtema, ali nijednoj nije dozvolio da glavni tok ove moćne literarne rijeke skrene sa zanimljivog, čak i napetog puta do internetskog kraja. Ovo je, stoga, pravi roman-portret razlomljenog 21. stoljeća koje pokušava zaboraviti na prošlost, ali se toj prošlosti stalno i neumitno vraća, ali i roman o ljudima koji nisu odustali od svoje meke, zavičajne utopije vežući konja tamo gdje im novi aga kaže".
w︆︅︆w︆︅︆w︆︅︆.︆︅︆lo︆︅︆v︆︅︆e︆︅︆x︆︅︆x︅︆︆.︆︅︆c︆︅︆l︆︅︆u︅︆b